- 6 listopada 2023
- 0
Dystrybutory wody do biura – wady i zalety
- 20 października 2023
- 0
Jak urządzić salon fryzjerski? Poradnik
- 10 października 2023
- 0
Akcesoria do telefonów: Przydatne gadżety dla...
Wspinaczka ściankowa - rozwój całego ciała
Dla osób, które chętnie biegają ważny powinien być również trening ogólnorozwojowy. Okazuje się, że bieganie i trenowanie nóg nie będzie wystarczające, jeśli chcemy mieć wyniki na dobrym poziomie i nie chcemy mieć problemów z kontuzjami. Organizm powinien oczywiście przygotowywać się do większej aktywności. O tym jednak dość często zapominamy a takie ćwiczenia są istotne. Warto je wykonywać przykładowo na sztucznej ścianie w trakcie wspinaczki, która jest bardzo dobrym ćwiczeniem ogólnorozwojowym a jednocześnie jest to dla nas pewne wyzwanie.
Wspinaczka - mięśnie w dobrej kondycji
O ile wykonywanie seryjnie takiego samego ćwiczenia na siłowni rzeczywiście będzie męczące, o tyle wspinaczka nie powinna w tym zakresie stanowić problemu. Ćwiczenia na siłowni mogą nam dawać świetne efekty, ale jeśli męczą nas to taki trening nie ma większego sensu. Takie ćwiczenia stają się nudne i szybko z nich rezygnujemy. Na ściance nie będziemy w stanie wypracować tak samo dobrych efektów jak na siłowni, ale z drugiej strony taka forma aktywności angażuje praktycznie wszystkie nasze mięśnie i od tej strony dobrze się sprawdza. Jest to bowiem właśnie najważniejsze, że w trakcie wspinaczki praktycznie wszystkie partie mięśni są nagazowane i potem będzie to widoczne, ponieważ nasz organizm kompleksowo jako całość może się dobrze rozwijać.
Wspianczka bez zabezpieczenia - nie taki diabeł starszny...
Wspinaczka przez wiele osób nazywana jest sportem ekstremalnym. Ale takie określenie będzie właściwe tylko dla wspinaczki na skałach czy na lodzie. Jeśli natomiast chodzi o zwykłą ściankową wspinaczkę to jeśli tylko zachowamy zdrowy rozsądek nic się nie stanie i będzie to zajęcie dla nas bezpieczne
Wspinaczka - trening nie tylko dla wybranych
Wspinaczkę bez wątpienia można określić jako sport dla każdego i to nawet jeśli profesjonalnie zajmują się tym jedynie osoby, które mają piękne wyrzeźbione sylwetki. amatorsko każdy może to robić. Jeśli taką aktywność będą chciały podejmować osoby z nadwagą to one akurat muszą się liczyć z tym, że na początku może być różnie i na pewno będzie to trudne. Powszechnie uważa się, że silne ręce do wspinaczki są najważniejsze, ale to błąd, bo one tylko mają dawać stabilizacje a tak naprawdę ciało w górę przenoszą nogi i to ich siła będzie najważniejsza.
Wspianczka - jak zacząć, inwestycja w sprzęt
Jeśli chcemy się wspinać to tak naprawdę na początek nie musimy mieć żadnego sprzętu. Ważne będą wygodne buty i jakieś ubranie, które nie będzie krępować nam ruchów. Podstawowe szkolenie nie jest drogie, koszuje 30 złotych. Wejście na ściankę kilkanaście złotych a sprzęt do asekuracji kilka złotych. Dla osób, które myślą o pełnym kursie szansą będą specjalne zajęcia kosztujące około 200-300 złotych. W ramach tego przygotowujemy się do wspinana. Jeśli chodzi o takie wspinanie można kupić sobie sprzęt na stałe. Asekuracja będzie kosztować nas około 150 złotych. Ale raczej na to warto się decydować w momencie, gdy wspinaczka już kogoś wciągnie na tyle, że chętnie będzie na ścianki wracał. Jeśli nie mamy asekuracje warto wybierać ścianki bouldery, gdzie pod ścianką znajduje się dla nas materac chroniący przed ewentualnym upadkiem.
Komentarze (0)