Dystrybutory wody do biura – wady i zalety

​Dystrybutor wody w biurze to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Daje on dostęp do świeżej wody zarówno pracownikom, jak i kontrahentom firmy, a także stanowi ekologiczną i ekonomiczną alternatywę dla wody butelkowanej. Ale czy takie rozwiązanie jest odpowiednie w każdej sytuacji? Jakie wady i zalety mają dystrybutory wody w biurach? I co najważniejsze, gdzie znaleźć dystrybutory wody najwyższej jakości oraz w atrakcyjnej cenie?

Dystrybutor wody w biurze – dlaczego warto?

Woda w biurze udostępniona dla pracowników to doskonały sposób na dbanie o ich zdrowie i produktywność. Odpowiednie nawodnienie wpływa bowiem na poziom koncentracji, która jest niezbędna zwłaszcza w pracy umysłowej.
Dostęp do wody jest też ważny latem, gdy więcej się pocimy i w związku z tym łatwiej o odwodnienie. Poza tym, jeśli dostęp do wody pitnej jest łatwy, na ogół pracownicy częściej po nią sięgają i chętniej wybierają ją niż słodkie napoje.

A co powiedzieć o wodzie z dystrybutora? Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim jest bardziej przyjazne dla środowiska niż kupowanie wody butelkowanej.

Dystrybutory filtrujące wodę nie wymagają każdorazowej wymiany osprzętu, a jedynie regularnych serwisów oraz czyszczenia i wymiany filtrów. Woda jest dostarczana bezpośrednio z sieci, nie trzeba więc jej przechowywać w dużych baniakach.

Taki sposób dostarczania wody praktycznie nie generuje odpadów, które są szkodliwe dla środowiska, w przeciwieństwie do plastikowych butelek, które rozkładają się setki lat.

Ponadto widok dystrybutorów wody w biurze świadczy o profesjonalizmie i dobrym podejściu do pracowników. Jest to też ekonomiczny sposób na dostarczenie do firmy wody pitnej wysokiej jakości.

Korzystając z oferty dystrybutorów wody dla firm doskonalawoda.pl, możesz już za 150 złotych miesięcznie wynająć dystrybutor wody wraz z montażem, pełną obsługą i regularnie wykonywanym serwisem. W zależności od potrzeb możesz wybrać kompaktowy dystrybutor nablatowy, klasyczny dystrybutor stojący lub w formie wylewki.

Można z niego czerpać wodę zimną i ciepłą z przyłącza wodociągowego. System nowoczesnych filtrów oczyszcza ją na bieżąco z drobnoustrojów i zanieczyszczeń mechanicznych oraz poprawia jej smak.

Firma wraz z dystrybutorem oferuje serwis urządzenia co rok lub co pół roku, a także usuwanie usterek lub dostarczenie urządzenia zastępczego w ciągu 24 godzin. Dzięki temu Twoja firma może mieć zawsze dostęp do czystej, świeżej wody pitnej. Można ją pić bezpośrednio z dystrybutora, a także użyć do parzenia aromatycznej kawy czy herbaty.

Bieżąca woda z dystrybutora filtrującego to też zdecydowanie lepszy wybór niż woda z dystrybutorów z butlami. Woda stojąca w butli powinna być wymieniona po 48 godzinach, co często nie jest możliwe.

Tymczasem w jej wnętrzu dochodzi do rozwoju wielu niebezpiecznych drobnoustrojów zanieczyszczających wodę, która przez to staje się niezdatna do picia.

Warto dodać, że wynajęcie dystrybutora do filtrowania wody to w praktyce jedynie niewielki koszt sprzętu oraz rachunków za zużycie wody. Dzięki temu możesz uzyskać oszczędności dla swojej firmy na poziomie nawet 75%.

Sprawdź ofertę dystrybutorów wody do biur: https://doskonalawoda.pl/dystrybutory-wody/woda-do-biura/

Woda z dystrybutora do biur – jakie są wady tego rozwiązania?

Wiele osób waha się przed wynajmem dystrybutorów wody do firmy. Mogą obawiać się wysokich opłat i problemów związanych z awarią urządzenia. Często też sądzą, że muszą kupić dystrybutor wody, a w przypadku dużej firmy najlepiej kilka sztuk, a przecież nie są to tanie urządzenia.

Na szczęście te obawy są bezpodstawne. Wystarczy znaleźć firmę, która oferuje dobre warunki. Poza tym wcale nie trzeba kupować dystrybutora, można go wynająć lub wydzierżawić wraz z kompleksową obsługą.

Istotną wadą dystrybutorów filtrujących wodę jest to, że nie można ich postawić wszędzie. Wymagają one podłączenia do sieci wodociągowej i muszą stać w promieniu 30-50 metrów od źródła wody, z uwzględnieniem ukształtowania pomieszczenia i krzywizn do pokonania.

Zatem jego umiejscowienie nie będzie dostosowane do komfortu użytkowników, ale do instalacji wodnej w budynku.
W niektórych sytuacjach montaż dystrybutorów wody w biurze może być skomplikowany i wymagać przerobienia instalacji wodnej przez hydraulika. Choć nie jest to duży koszt, może nieco zdezorganizować pracę, zwłaszcza w niewielkim biurze, a to z kolei może zniechęcać do tego rozwiązania.

Podsumowanie

Stojąc przed decyzją wynajmu dystrybutorów wody do firmy, warto rozważyć instalację dystrybutorów filtrujących wodę z sieci wodociągowej. Taka woda jest zawsze najwyższej jakości, czysta i wolna od drobnoustrojów.
Wynajem, instalacja i obsługa takich urządzeń w ogólnym rozrachunku są też bardziej oszczędnym rozwiązaniem niż kupowanie zwykłej, butelkowanej wody.

Jedynym ograniczeniem jest to, że dystrybutor musi mieć dostęp do sieci wodociągowej, ale w większości przypadków nie stanowi to poważnego problemu, który uniemożliwiłby postawienie dystrybutora.
Zalet takiego rozwiązania jest zdecydowanie więcej niż wad, dlatego warto zdecydować się na ten krok!

Przeczytaj również: Jaki dystrybutor wody dla firm wybrać?

Artykuł partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz