Prowadzisz sezonowy biznes gastronomiczny? Sprawdź, czy dotyczą Cię zmiany w prawie fiskalnym.

Od 2020 roku wprowadzane będą w Polsce zmiany w prawie fiskalnym, które zobowiążą wielu przedsiębiorców do wymiany starych kas rejestrujących na nowe przesyłające dane do Centralnego Repozytorium Kas. Czy w sezonowym biznesie gastronomicznym również będą niezbędne kasy fiskalne online?

Biznes gastronomiczny w obliczu zmian w prawie

Budka z lodami czy z goframi nad morzem, bar fast food nad mazurskim jeziorem, a może niewielki lokal serwujący oscypki na ciepło i inne przysmaki góralskie, gdzieś w tatrzańskim kurorcie wypoczynkowym? To bez wątpienia przykłady sezonowych biznesów gastronomicznych, w których istnieje potrzeba korzystania z kas rejestrujących.

Zgodnie z nowym prawem, od 1 lipca 2020 roku, także i takie punkty gastronomiczne będą zobowiązane do stosowania kas fiskalnych online, które będą musiały przesyłać dane do fiskusa przy pomocy internetu, którego zapewnienie w warunkach sezonowego biznesu gastronomicznego może być trudne. Warto więc dobrze przemyśleć wybór urządzenia rejestrującego, które wszechstronnie będzie wspierało przedsiębiorcę, umożliwi mu dopełnienie obowiązków fiskalnych i nie będzie generowało dodatkowych kosztów - np. dopłat za wspomniany internet dla kasy.

Biznes sezonowy a kasa fiskalna online

Wybór rozwiązania fiskalnego online nie musi ograniczać się do mało funkcjonalnej kasy fiskalnej lub rozbudowanego wielofunkcyjnego, ale bardzo drogiego stanowiska opartego o drukarkę fiskalną. Alternatywą, korzystną zwłaszcza dla sezonowej gastronomii, będzie kasoterminal. To urządzenie fiskalne online i terminal płatniczy w jednym. Na przykład kasoterminal iPOS smart ma wbudowany moduł GSM zapewniający stałe połączenie z internetem bez dodatkowych opłat, choć można podłączyć go też do własnej sieci poprzez wi-fi lub złącze Ethernet.

Sprzęt oferuje rejestrację sprzedaży, drukowanie paragonów i faktur VAT od ręki, a także dostęp do systemu zarządzania sprzedażą, co z pewnością ułatwi pracę właścicielom biznesów gastronomicznych, zwłaszcza tych sezonowych. Rozwiązanie iPOS pozwala także na akceptowanie płatności kartami bez konieczności dzierżawy terminala i wiązania się umową na czas określony. Kasoterminal jest rozwiązaniem, którego funkcjonalność dopasowana jest do potrzeb sezonowych lokali gastronomicznych, a przy tym do zmian w zakresie kas fiskalnych, jakie wkrótce zaczną obowiązywać.

Artyknuł sponsorowany

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz