W jaki sposób działają pożyczki dla osób zadłużonych?

Wzięcie pożyczki lub kredytu w przypadku, kiedy w bazie Biura Informacji Kredytowej figurujemy jako byli/aktualni dłużnicy, jest bardzo trudne, a w zasadzie niemożliwe. W takich sytuacjach banki udzielają pomniejszych pożyczek tylko w wyjątkowych sytuacjach, więc raczej należy szukać rozwiązania wśród dostępnych na rynku alternatyw. 

Co zrobić, gdzie szukać, jak działać?

Przede wszystkim, jeśli nie jesteśmy pewni czy rzeczywiście figurujemy w bazie Biura Informacji Kredytowej, to należy złożyć wniosek (jest niestety płatny) o konieczną weryfikację. Można to zrobić tylko raz na pół roku, ale będziemy mieć pewność, czy rzeczywiście widnieje tam nasze nazwisko. W przypadku negatywnej historii kredytowej, wzięcie pożyczki w banku mija się z celem.

Dlatego też warto skorzystać z kilku alternatyw. Po pierwsze, możemy skierować kroki do instytucji pozabankowej. No dobrze, tak naprawdę, nawet tego nie musimy, bo większość tego typu usług można już zrobić online. Znajdujemy interesującą nas ofertę, wypełniamy wniosek i konieczne formalności i jeśli wszystko przebiega sprawnie, pieniądze lądują u nas w ciągu kilkunastu minut. 

Mowa oczywiście o tzw. chwilówkach, czyli pożyczkach o dość krótkim terminie spłaty. Tego typu pożyczki nie opiewają raczej na astronomiczne kwoty, ale jeśli potrzebujemy szybko podreperować domowy budżet, to możemy liczyć na kilka tysięcy złotych. Zawsze w takim wypadku należy weryfikować, jak wysoki jest procent spłaty i oszacować, ile czasu dokładnie mamy, aby zamknąć temat. Można też rozważyć pożyczkę długoterminową - więcej na ten temat dowiecie się z portalu: https://pozyczka4you.pl/pozyczki-dlugoterminowe-dla-zadluzonych/.

Wśród alternatyw jest też wizyta w lombardzie lub u osoby prywatnej. Ta druga forma pożyczki jest ostatnio bardzo popularna, choć nieco niebezpieczna. Umowa jest bowiem często nieczytelna i niejasna. Bez znajomości wiedzy z zakresu prawa, można się w niej pogubić, dlatego warto zasięgnąć porady prawnika przed jej podpisaniem. 

Co więcej, tego typu pożyczki są wysoko oprocentowane, więc sporo na tym stracimy. W przypadku pożyczek długoterminowych warto zajrzeć na portal 

Jak działają takie pożyczki?

Cóż, przede wszystkim trzeba mieć świadomośc, że pożyczkodawca i tak sprawdzi naszą historię kredytową. I najpewniej w przypadku, jeśli będzie ona negatywna, zada nam nieco więcej pytań. Może też na tej zasadzie ustalić wyższy procent spłaty - aby zabezpieczyć się przed potencjalnymi problemami. 

Podobnie sytuacja będzie wyglądać w instytucjach pozabankowych, u osób prywatnych czy w lombardzie. Zdarza się, że w ramach pożyczki będziemy musieli dać coś zastaw: samochód, przedmiot, nieruchomość - w zależności od wysokości kredytu. Warto jednak pamiętać, że mogą to oferować wyłącznie banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe. Przed podpisaniem czegokolwiek, należy wszystko dokładnie zweryfikować, aby nie paść ofiarą oszustwa.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz