Teczki skórzane – klasyczne i praktyczne

Teczki są używane zarówno przez panie, jak i przez panów. Dzielą się na kilka rodzajów. Jeśli zależy nam na zakupie produktu o dobrej jakości, powinniśmy rozważyć zakup teczki skórzanej. Wówczas będziemy mieć pewność, że nabywamy towar najwyżej jakości i będzie prezentował się niezwykle elegancko.

Teczki skórzane

Różnego rodzaju teczki zazwyczaj wykonywane są z dość trwałych materiałów, jednak zdecydowanie najlepiej jest nabyć teczkę skórzaną. Dlaczego? Otóż są to produkty cieszące się powszechnie olbrzymią popularnością. Są też często uznawane za symbol dobrego, wyrafinowanego gustu i elegancji. Jeśli już zdecydujemy się na tego typu zakup, musimy pamiętać, że teczki wykonane ze skóry nie są tanie, ale ze względu na jakość będą wyjątkowo trwałe. Oczywiście, dużo zależy także od rodzaju produktu na jaki się zdecydujemy.

Teczki dla pań

Teczki dla pań możemy podzielić na kilka zasadniczych rodzajów. Pierwszym z nich są aktówki damskie. Tego typu przedmioty z reguły zapinane są na zamek typu tic tac. Niektórzy producenci wyposażają także tego typu teczki w dodatkowy zamek na kluczyk. Wewnątrz znajduje się jedna komora (często dzielona na pół) oraz kilka innych, mniejszych kieszeni. Zdarza się też, że niektóre aktówki posiadają kieszeń zewnętrzną, a także specjalne nóżki, zabezpieczające teczkę przed przewróceniem się. Ceny wysokiej klasy aktówek rozpoczynają się od ok. 200 złotych.

Drugim rodzajem teczek dla pań są receptowniki. Jest to duże etui, które może służyć np. do przechowywania dokumentów. Posiadają one kilka wewnętrznych kieszonek. Wykonane z naturalnej skóry receptowniki mogą służyć właścicielom nawet kilkanaście lat. Za pojedynczy egzemplarz trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych. Biwuary damskie to kolejny przedmiot, jaki można zaliczyć do skórzanych teczek. Na ogół są one zamykane na zamek błyskawiczny, ale zdarzają się też produkty, które go nie posiadają. Po otwarciu potencjalny nabywca może zobaczyć, że w środku z reguły znajduje się miejsce na karty kredytowe, wizytówki, a przede wszystkim miejsce na umieszczenie w środku papieru. W tym celu biwuary posiadają specjalny klips przytrzymujący kartki. Ceny takiego produktu rozpoczynają się od 150 złotych. Również niektóre torebki damskie zrobione są na kształt teczek. Wykonane z naturalnej skóry produkty, posiadają wewnętrzne przegrody, miejsce na telefon, czy też na dokumenty. Można je nosić w ręce, ale także założyć na ramię. Tego typu torebka/kuferek kosztuje od 250 złotych w górę.

Panie, które związane są z medycyną, zapewne dobrze wiedzą, że istnieją również specjalne biglówki wykonane ze skóry naturalnej. Są to torby lekarskie, które charakteryzują się dużą, przestrzenną komorą główną, dodatkowymi kieszeniami i schowkami na długopisy oraz dokumenty. Za tego typu produkt trzeba zapłacić minimum 300 złotych.

Teczka Męska

Teczki dla panów

Teczki dla panów, podobnie jak i dla pań, dzielą się głównie na aktówki, receptowniki, biwuary oraz biglówki. W pierwszym przypadku za dobrej klasy męską aktówkę wykonaną ze skóry naturalnej, musimy zapłacić ponad 250 złotych. Jednak taki produkt jest wart swojej ceny. Przestronne wnętrze podzielone jest na dwie lub trzy komory. Dodatkowe schowki na dokumenty i długopisy sprawiają, że tego typu aktówki cieszą się wielką popularnością. Większość z nich posiada charakterystyczną, mocną rączkę, tak aby teczkę można było wygodnie nosić.

Również panowie mogą zakupić receptowniki. Tego typu przedmioty wykonane najczęściej ze skóry naturalnej są na ogół dostępne w różnych kolorach. Najbardziej popularny jest czarny, bordowy, a także brązowy. W środku znajduje się mnóstwo miejsca na dokumenty. Receptownik dla panów to wydatek rzędu niecałych 100 złotych. Panowie dość często sięgają po eleganckie, skórzane biwuary. Nadają się one idealnie do pracy biurowej, bądź udziału w ważnych spotkaniach, czy też konferencjach. Bez trudu można w nich zmieścić różne dokumenty (często wielkości A4). Biwuary posiadają także specjalny klips, dzięki któremu można umieścić w nich różnej wielkości papier, na którym będziemy dokonywać zapisków. Wydatek związany z takim przedmiotem to minimum 150-200 złotych.

Podobnie dla pań, jak i dla panów, produkowane są biglówki. Torby lekarskie o znakomitej jakości, wykonane ze skóry naturalnej. Często są one zamykane na zamek, z charakterystycznym kluczykiem. Wewnątrz znajduje się komora główna oraz mniejsze kieszenie, do których bez problemu zmieszczą się np. długopisy lub dokumenty. Za męską biglówkę należy zapłacić średnio od 300 do ponad 500 złotych.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz