Firma sprzątająca po śmierci

Śmierć, mimo że jest nieodłącznym elementem rzeczywistości, wywołuje w nas nieprzyjemne uczucia. Mając do czynienia z nieboszczykiem, staramy się jak najszybciej uporać z problemem czyszczenia jego mieszkania, tak jak z organizacją pogrzebu. Stosunkowo od niedawna, na terenie całego kraju działają firmy, które zajmują się sprzątaniem po zgonach czy przygotowaniem ciała do pochówku, takie jak firma Vector.

Warto na samym początku wspomnieć, że firma Vector, jest firmą certyfikowaną i znaną w całej Polsce. Pracownicy firmy posiadają specjalne uprawnienia do wykonywania niżej wymienionych czynności. Dodatkowo, firma posiada specjalny certyfikat SPZ – Sanitarne Przygotowanie Zwłok do pochówku. Zlecenia, jakie wykonują pracownicy firmy, opisują również gazety i strony internetowe.

Artykuły oraz wywiady, jakie można przeglądać w Internecie, opisują sposoby przeprowadzania usług. Poza tym, właściciel porusza również kwestię kolejności, w jakiej należy sprzątać po zmarłym.

Usługi certyfikowanej firmy

Korzystanie z usług certyfikowanej firmy zapewni nam najwyższą jakość usług oraz rzetelne podejście. Dla każdego człowieka sprzątanie po osobie zmarłej, zwłaszcza po kimś bliskim, to przykre doświadczenie. Często bywa tak, że nieboszczyk leży nawet do paru tygodni lub miesięcy, zanim ktoś go odkryje. Zapach oraz widok osoby zmarłej i jej mieszkania jest często ponad nasze siły i nerwy. Na szczęście w Polsce działają firma, które zajmują się sprzątaniem różnych pomieszczeń po zgonach – profesjonalnych zespołów jest kilka.

Trzeba dodać, że usługi firmy certyfikowanej są bardziej pożądane. Sprzątanie po śmierci oraz pozbywanie się przykrego zapachu po nieboszczyku, wymaga specjalnych umiejętności. Poza tym, firma certyfikowana będzie posiadać niezbędne nowoczesne środki chemiczne służące do pozbywania się zapachów i resztek tkanek czy krwi. Maszyny i chemia, stosowane przy sprzątaniu, muszą być skuteczna. Firma Vector na swojej stronie internetowej wyszczególnia wszystkie metody używane podczas wykonywania usług – profesjonalne firmy rzetelnie informują o wszystkim swoich klientów, natomiast „firmy widmo” często można rozpoznać właśnie po braku informacji czy danych kontaktowych oraz certyfikatów potwierdzających uprawnienia i jakość pracy.

Kiedy skorzystać z usług firmy Vector?

Każdy z nas może zostać klientem firmy. Zgon może nastąpić w każdym miejscu, a jego powody mogą być przeróżne. Najczęściej, pracownicy firmy oferują usługi w miejscach takich jak:

  • Domy i mieszkania, w tym lokale wynajmowane,
  • Pokoje hotelowe,
  • Klatki schodowe, windy i korytarze,
  • Piwnice i komórki,
  • Zakłady pracy,
  • Inne miejsca użyteczności publicznej.

Z uwagi na to, że zgon może nastąpić w wielu miejscach, różne też mogą być jego powody. Firma Vector umożliwia skorzystanie z oferty w każdym przypadku. Specjaliści podejmują się zadań w przypadku:

  • Śmierci naturalnej,
  • Zabójstwa,
  • Samobójstwa,
  • Zdarzeń losowych (pożar, zatrucie dymem, wypadek w pracy itp.).

Jak wygląda sprzątanie po zmarłym?

Sprzątanie po śmierci musi odbywać się według ściśle określonych zasad. Najpierw konieczne jest pozbycie się ciała. Wszelkie tkanki, krew i części ciała, są magazynowane w specjalnych, szczelnych pojemnikach. Następnym krokiem jest wyniesienie wszystkich mebli oraz sprzętów elektronicznych. W zależności od poziomu skażenia pomieszczenia i przedmiotów, niektóre meble mogą zostać przez nas odzyskane. Często jednak są one poddawane utylizacji.

Kolejną czynnością, jest odrywanie podłóg, tapet i często sufitów. Konieczne jest bowiem pozbywanie się części pomieszczenia, na których znalazła się krew czy tkanki. Znajdujące się w nich wirusy i bakterie, mogą znacznie zagrażać pozostałym domownikom lub osobom, które przebywają w pomieszczeniu. Zapach po zgonie jest przy tym tak intensywny, że dosłownie wsiąka w niektóre elementy wyposażenia, więc również ich trzeba się pozbyć, by skutecznie odświeżyć pomieszczenie.

Dezynfekcja mieszkania po zgonie – zobacz filmik firmy Vector: https://youtu.be/oREYOBCMXIk

Ostatnim etapem usług firmy jest kilkukrotne oczyszczanie powietrza. Używanie środków dezynfekujących i ozonujących zapewnia nam pozbycie się nieprzyjemnego zapachu śmierci i rozkładających się zwłok. Firma Vector stosuje niejedną technikę oraz profesjonalne, nowoczesne maszyny do pozbywania się pozostałości po tkankach i krwi. Po zakończeniu wszystkich czynności należy odczekać 12 godzin, by wszystkie chemikalia zdążyły zmniejszyć swoje stężenie. Potem można bezpiecznie korzystać z pomieszczeń.

Wszelkie prace mające na celu wysprzątanie pomieszczenia i pozbycia się zapachu po śmierci, odbywają się pod nieobecność mieszkańców lub pracowników. Specjaliści wykonują czynności w ochronnych kombinezonach i maskach. Prace mogą trwać nawet dobę, w zależności od stopnia zanieczyszczenia oraz zabrudzeń. Często bowiem bywa tak, że osobę zmarłą znajduje się dopiero po paru dniach lub tygodniach. Natężenie i rodzaj prac, dopasowywane są do każdej sytuacji w sposób indywidualny.

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące realizacji usług znajdziecie na http://vector-uslugi.pl/sprzatanie-po-zmarlych/

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz