Jak wybrać najlepszą ofertę na e-TOLL?

E-TOLL, czyli system do elektronicznego opłacania przejazdów po wybranych drogach w Polsce to rozwiązanie, które eliminuje konieczność istnienia bramek przy autostradach. Wraz z wprowadzeniem tego systemu kierowcy stoją przed wyzwaniem związanym z wyborem dostawcy tej usługi. Aby jak najłatwiej korzystać z systemu e-TOLL, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, aby w przyszłości móc podróżować wygodnie i bez obaw.

ZNIWELUJ RYZYKO OTRZYMANIA MANDATU W E-TOLL

Aktualne przepisy dotyczące e-TOLL nakładają na kierowców obowiązek dopilnowania poprawnego przesyłania danych lokalizacyjnych. Nawet w przypadku aplikacji rządowej użytkownik jest w pełni odpowiedzialny za jej poprawne funkcjonowanie – stały dostęp do internetu, zasięg GPS i GSM, naładowanie baterii i wiele innych.

Ze względu na ten fakt kierowcy mogą czuć się zaniepokojeni. Mandaty przewidziane w systemie e-TOLL nie są niskie:

  • 250 zł za przejazd z nieprawidłowo wyliczoną opłatą dla aut osobowych
  • 500 zł za przejazd z nieprawidłowo wyliczoną opłatą dla aut ciężarowych i autobusów
  • 500 zł za przejazd bez opłaty dla aut osobowych
  • 1500 zł za przejazd bez opłaty dla aut ciężarowych i autobusów.

Aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, warto postawić na profesjonalną usługę monitoringu GPS, która oferuje specjalnie przeznaczone do tego lokalizatory. Certyfikowane moduły GPS pozwalają na dużo skuteczniejsze przesyłanie danych do systemu e-TOLL, co więcej – dzięki podłączeniu pod akumulator pojazdu nie rozładują się i nie wyłączą bez udziału użytkownika.

Bardzo przydatną funkcją jest także otrzymywanie alertów w przypadku przerwania połączenia GSM lub GPS, uniemożliwiającego przesyłanie danych o lokalizacji. Taki alert, przesyłany w formie pop-up na telefon, umożliwi szybką reakcję kierowcy i zapobiegnie otrzymaniu mandatu.

ZADBAJ O WYGODĘ CODZIENNEGO UŻYTKOWANIA E-TOLL

System e-TOLL sam w sobie jest systemem zdecydowanie ułatwiającym życie kierowców. Pozwala nam on na omijanie bramek z opłatami, a także zarządzanie kontem klienta bez potrzeby wizyty w punkcie obsługi. E-TOLL umożliwia także otrzymanie zwrotu kosztów związanych z zakupem lokalizatora, do 500 zł na jeden pojazd.

Korzystanie z tego rozwiązania potrafi być jednak uciążliwie, o ile nie zadbamy o wybór odpowiedniej firmy zapewniającej nam urządzenie GPS. Firma lokalizacyjna powinna posiadać szeroką sieć dystrybucyjną, aby możliwe było łatwe i szybkie zamontowanie urządzenia. Co więcej, sieć informatyczna będąca w dyspozycji firmy powinna być na tyle efektywna, aby bezproblemowo zapisać informacje o lokalizacji klientów w przypadku problemów po stronie systemu e-TOLL. Jest to kluczowe, aby nasze dane nie przepadły i nie spowodowały nałożenia kary.

ZADBAJ O SWOJĄ PRYWATNOŚĆ W E-TOLL

Dobra firma lokalizacyjna powinna umożliwić nam możliwość wyłączenia przesyłania danych do e-TOLL. Moduły GPS montowane na stałe w pojeździe będą przekazywać informacje o swoim położeniu do e-TOLL nie tylko na drogach płatnych, o ile nie istnieje system wyłączający przesyłkę danych wprowadzony przez firmę.

Firma IKOL w swojej aplikacji mobilnej ma możliwość włączania i wyłączania przesyłania danych za pośrednictwem jednego kliknięcia. Znajdują się tam także oznaczenia informujące o statusie transmisji danych, które na bieżąco informują nas o przerwach sygnału.

SKORZYSTAJ Z DODATKOWYCH FUNKCJI OPRÓCZ SYSTEMU E-TOLL

Moduł GPS obsługujący pojazd w systemie e-TOLL jest urządzeniem, które można jednocześnie wykorzystać do innych funkcji, znacznie ułatwiających życie kierowcy. Lokalizator GPS poza wspieraniem płatności elektronicznych na drogach płatnych ma możliwość m.in.:

  • Monitorować bieżącą pozycję pojazdu do prywatnego wglądu użytkownika
  • Udostępniać historię przejechanych tras (nawet do 12 miesięcy wstecz)
  •  Alarmować  m.in. o nieautoryzowanym ruchu pojazdu, przekroczeniu lub wkroczeniu na wybrane terytorium, pozostawieniu otwartych drzwi
  • Tworzyć raporty związane z użytkowaniem pojazdu, usprawniające działanie np. floty firmowej
  • Kontrolować zużycie paliwa poprzez szynę CAN

Wybranie odpowiedniej firmy dostarczającej usługę GPS dla e-TOLL jest kluczowe do tego, aby wspierane były powyższe funkcjonalności lokalizatora.  Warto więc postawić na firmę specjalizującą się w usługach monitoringu GPS, która posiada odpowiedni system oraz moduły GPS przeznaczone do świadczenia tych usług.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz