Australia coraz bardziej otwarta na polskie produkty

Inne kraje coraz chętniej korzystają z naszych produktów, nie inaczej rzecz ma się w przypadku firmy Greek Trade, która coraz prężniej rozwija się nie tylko na rynku polskim, ale także zagranicznym. Tym razem przyszedł czas na eksport lokalnych towarów do Australii.

Greek Trade Sp. z o.o. jest działającym od 26 lat na rynku producentem, dystrybutorem oraz importerem produktów z branży spożywczej. Przez wszystkie te lata firma pracowała na pozycję lidera sprzedaży oraz produkcji na rynku europejskim. Greek Trade nie zamyka się jednak tylko na tę część świata. Niedawno wysłał do Chin kilkaset ton polskich owoców. Tym razem firma podpisała kontrakt na eksport warzyw konserwowych, które wysyłane są wprost do Australii.

Australia jest krajem, który śmiało otwiera się na produkty kojarzące się z Polską. Unia Europejska jest trzecim co do wielkości partnerem handlowym Australii. Dane statystyczne dotyczące handlu zagranicznego mówią, że w 2017 roku wymiana handlowa między Australią a Polską wyniosła w roku ubiegłym aż 1 301,9 mln dolarów. To prawie 30 proc. więcej niż w 2016 roku. Oba kraje prowadzą od początku roku negocjacje w sprawie umowy o wolnym handlu.

Nic więc dziwnego, ze coraz więcej firm  widzi potencjał i rosnące zainteresowanie polskimi produktami. Właśnie dlatego, coraz więcej firm stawia na współpracę w tym obszarze wpisując się w rosnące statystyki eksportowe i zmierza w bardzo dobrym kierunku.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz