Nowe apartamenty w Gdańsku jako przyszłościowy pomysł na zyski

Coraz więcej nieruchomości kupowanych jest w celach inwestycyjnych. W dużych miastach to nawet połowa oddawanych do użytku mieszkań. Cieszą się one tak dużym zainteresowaniem głównie ze względu na przyszłościowe zyski czerpane z wynajmu – ta tendencja widoczna jest również w Gdańsku.

Gdańsk to malownicze miasto, które oferuje wiele wyjątkowych atrakcji turystycznych. Bliskość morza powoduje, że jest chętnie odwiedzane latem, ale również w ciągu chłodniejszych miesięcy oferuje mnóstwo ciekawych rozrywek. Gdańsk jest również ważnym miejscem dla biznesu – swoje siedziby ma tu wiele firm, działają tu oddziały zagranicznych przedsiębiorstw. Nie można zapominać również o edukacji – do Gdańska zjeżdżają studenci nie tylko z północy kraju, ale również z innych państw, w tym ze Skandynawii.

Nic więc dziwnego, że zapotrzebowanie na nieruchomości w Gdańsku jest obecnie bardzo duże. Widać to w szczególności na przykładzie nowych apartamentów, które sprzedają się wtedy jak świeże bułeczki. Doskonale położone, nowe apartamenty w Gdańsku kupowane przez inwestorów najczęściej są przeznaczane do wynajmu krótkoterminowego. Wykonuje się z nich tak zwane apart-hotele, czyli apartamenty na wynajem. Apartamenty tego rodzaju najczęściej wynajmowane są przez turystów na krótkie terminy – od jednego dnia do tygodnia, ale również przez biznesmenów oraz inne osoby poszukujące wysokiego komfortu wypoczynku.

Na apart-hotelach można zarobić naprawdę bardzo dużo – cena za dobę w zależności od lokalizacji, metrażu, a także wyposażenia nieruchomości wynosi od około 100 złotych do nawet ponad 500 złotych. W związku z tym właściciel apartamentu może zarobić na wynajmie spore sumy. Z drugiej strony musi także pamiętać o tym, że apart-hotel wymaga szerzej zakrojonej obsługi. Wynajem apartamentów w ten sposób jest też związany z ryzykiem – inwestor nie ma pewności, czy jego lokal nie zostanie zniszczony lub okradziony. Podsumowując, nowe apartamenty na wynajem w Gdańsku to przyszłościowy pomysł na inwestycję. 

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz