- 25 lipca 2024
- 0
Nowoczesne rozwiązania przemysłowe w utrzymaniu...
- 29 maja 2024
- 0
Anodowanie aluminium: Jak przebiega proces...
- 3 stycznia 2024
- 0
Platforma e-commerce Sylius - wtyczki i integracje
Finansowanie zakupów w mikroprzedsiębiorstwach
Finansowanie zakupów w mikroprzedsiębiorstwach, czyli jak terminowo regulować własne zobowiązania bez względu na okoliczności
W Polsce bardzo częstą praktyką jest odraczanie terminu płatności – o dwa tygodnie, miesiąc a czasem nawet kwartał. Dla dużych firm nie jest to zazwyczaj problem, ale dla mikroprzedsiębiorstw, tak długie oczekiwanie na płatności może oznaczać problemy z finansowaniem zakupów, dostawców, bieżącej działalności czy inwestycji. Dużym utrudnieniem jest także przekraczanie terminów płatności przez kontrahentów. Jak, mimo tych utrudnień, finansować zakupy na bieżąco? Poznaj prostą metodę!
Finansowanie zakupów – nie czekaj na zapłatę
Na rynku pojawiają się rozwiązania, które mogą, w znacznym stopniu, ułatwić funkcjonowanie mikroprzedsiębiorcom. Jednym z nich, jest finansowanie zakupów (z ofertą można zapoznać się pod tym linkiem: https://faktoria.pl/finansowanie-zakupow). Jest to wariant faktoringu, tak zwany faktoring odwrotny – można go uznać również za sposób zarządzania wierzytelnościami. Jak działa finansowanie zakupów? Przedsiębiorca, który czeka na pieniądze od swoich kontrahentów, a przez to nie ma środków na płacenie własnych zobowiązań i traci płynność finansową lub nie może zapłacić za zakupy niezbędne do funkcjonowania własnej firmy, może zgłosić się do firmy oferującej taką usługę. Ta – po pozytywnej weryfikacji – reguluje zobowiązania przedsiębiorcy i przelewa pieniądze na konto jego wierzycieli oraz firm, od których zakupił towary lub usługi przed terminem płatności. Czas na uregulowanie zobowiązania wobec faktora wynosi 60 dni, więc tyle dodatkowego czasu na spłatę ma przedsiębiorca.
Skuteczne zarządzanie zobowiązaniami, czyli korzyści finansowania zakupów
Usługa finansowania zakupów jest rozwiązaniem, które niesie dla przedsiębiorstwa szereg korzyści. Można porównać ja do kredytu kupieckiego, ale wymaga o wiele mniejszych formalności. Z punktu widzenia partnerów biznesowych korzystanie z finansowania zakupów, uwiarygadnia własną firmę, bo płatność za fakturę realizowana jest niemal od ręki. Pozwala to także wynegocjować korzystniejszą cenę. To również prosta metoda na regulowanie należności wobec firm, które oczekują płatności od razu lub dają bardzo krótki termin spłaty. Warto pamiętać też o tym, że finansowanie zakupów umożliwia szybszy rozwój firmy – dzięki skutecznemu zarządzaniu zobowiązaniami, większą elastycznością i pewnością, że nie straci się płynności finansowej.
Fundusze dla firmy – nie czekaj na nierzetelnych kontrahentów, reguluj własne zobowiązania od razu
Usługa finansowania zakupów to możliwość, która pozwala w dużym stopniu wyeliminować zjawiska takie jak spóźnianie się z własnymi płatnościami czy brak płynności finansowej. Te wcale nie muszą wynikać ze złej woli, czy nierzetelnego prowadzenia działalności gospodarczej. O wiele częściej jest to spowodowane długim oczekiwaniem na płatność za własne faktury, a także opóźnieniami w płatnościach przez kontrahentów. To zjawisko szczególnie uciążliwe dla mikroprzedsiębiorców. Długie oczekiwanie na płatność lub przeterminowanie nawet kilku faktur może stanowić duży problem, utrudniać bieżącą działalność i hamować rozwój firmy. Usługa finansowania zakupów nie tylko w znacznym stopniu ogranicza te problemy, ale również pozwala podnieść wiarygodność własnego przedsiębiorstwa oraz negocjować korzystniejsze warunki współpracy.
Artykuł sponsorowany
Komentarze (0)