Najmodniejsze modele okularów korekcyjnych czy soczewki kontaktowe?

Zarówno soczewki kontaktowe, jak i okulary korekcyjne pozwalają na skuteczne korygowanie wad wzroku. I obydwa te rozwiązania mają wielu zwolenników; nie brakuje także osób, które łączą umiejętnie obydwie te metody. Aby okulary lub soczewki umożliwiły przywrócenie nienagannego wzroku, konieczne jest odpowiednie ich dopasowanie. A w przypadku okularów nie bez znaczenia jest także aspekt estetyczny, czyli odpowiednie dopasowanie oprawek okularowych.

Jak wybrać idealnie dopasowane soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe należy dopasować zarówno do wady wzroku, jak i do trybu życia. Pierwsze kryterium obejmuje następujące typy soczewek:

- soczewki korygujące krótko- lub dalekowzroczność; są to soczewki sferyczne, o regularnym kształcie przypominającym wycinek kuli lub soczewki asferyczne, o nieco bardziej eliptycznym kształcie, idealnie dopasowującym się do powierzchni gałki ocznej

- soczewki dla osób dotkniętych astygmatyzmem, o bardzo charakterystycznym kształcie, przypominającym przekrojony wzdłuż obwarzanek; astygmatyzm powstaje w wyniku nieprawidłowego wydłużenia rogówki, a soczewki toryczne zapewniają idealne dopasowanie do takiej nietypowej powierzchni

- w przypadku starczowzroczności (prezbiopii) konieczne jest stosowanie soczewek multifokalnych, zapewniających wyraźne widzenie zarówno bliży, jak i dali.

Kolejnym, bardzo istotnym kryterium wyboru soczewek kontaktowych jest tryb noszenia - i tu wyróżniamy soczewki jednodniowe oraz o dłuższym trybie noszenia. Soczewki jednodniowe zakłada się tylko raz, a po ich zdjęciu należy je wyrzucić. Z kolei soczewki o dłuższym trybie noszenia można zdejmować i zakładać ponownie. Czas użytkowania takich soczewek może wynosić dwa tygodnie, miesiąc, kwartał czy pół roku. Należy pamiętać o konieczności dokładnego oczyszczania soczewek po każdym ich zdjęciu.

Płyny do czyszczenia soczewek, odpowiednie pojemniczki do ich przechowywania, a także szeroki wybór soczewek znaleźć można w sklepie Bezokularow.pl. Ten sklep internetowy wyróżnia się asortymentem wysokiej jakości, atrakcyjnymi cenami oraz ekspresową wysyłką.

Skuteczna i modna korekcja wzroku okularami

Soczewki kontaktowe to nie jedyna metoda korekcji wzroku - wiele osób wybiera okulary korekcyjne. Szkła okularów korekcyjnych powinny być dopasowane do rodzaju wady wzroku oraz jej nasilenia. Podobnie jak soczewki kontaktowe, także okulary umożliwiają skorygowanie krótko - i dalekowzroczności, astygmatyzmu oraz prezbiopii. Poza optymalnym dopasowaniem szkieł okularów, ważną kwestią jest dobór oprawek. Powinny być wytrzymałe, wygodne oraz dopasowane do kształtu twarzy.

Aby połączyć funkcjonalność z estetycznym wyglądem, warto sięgać po takie markowe produkty jak okulary korekcyjne Rayban czy inne znane na całym świecie marki. Wybierając takie okulary mamy pewność, że oprawki wytrzymają przez wiele lat, będą lekkie i wygodne. Jednocześnie - marka Ray-Ban czy inne znane marki oferują oprawki zgodne z aktualnymi trendami. Okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne pojawiają się w ofercie wielu światowych domów mody. To najlepszy dowód na to, że modne okulary to dziś bardzo pożądany dodatek.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz