Dmuchane zamki na imprezę plenerową – jak wybrać?

Barwne, bezpieczne, a przede wszystkim dostarczające niezwykłej frajdy – właśnie takie są dmuchane zamki dla dzieci. Bez tego rodzaju atrakcji trudno wyobrazić sobie parki rozrywki czy strefy zabaw dla najmłodszych na letnich festynach. Co je wyróżnia i dlaczego warto wkomponować je w przestrzeń plenerowej imprezy? Jak wybrać najlepszy skakaniec i mieć pewność, że zostanie on doceniony przez najmłodszych gości?

Dmuchane zamki – co to takiego?

Dmuchane atrakcje występują w wielu formach, a producenci nieustannie wypuszczają na rynek ich nowe odmiany. Do najpopularniejszych modeli zaliczyć można dmuchane zamki, często zwane również skakańcami. Atrakcje te cechują się dość prostą formą – większą ich część zajmuje zwykle miękkie podłoże, na którym dzieci mogą beztrosko podskakiwać. Dookoła skakańca rozmieszczone są miękkie ścianki zapobiegające wypadnięciu i podnoszące bezpieczeństwo zabawy. Dmuchane zamki mogą być atrakcją solo lub wchodzić w skład dużego dmuchanego placu zabaw.

Dmuchane zamki – idealna atrakcja dla najmłodszych?

Czym dla dzieci byłyby festyny, gdyby nie liczne kolorowe atrakcje, z których mogą bez przeszkód korzystać? Wiele maluchów garnie się do uczestnictwa w tych wydarzeniach właśnie ze względu na możliwość wspólnej zabawy na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. Ten rodzaj atrakcji doceniają także rodzice – barwne dmuchańce zachęcają ich pociechy do aktywności ruchowej.

Jak wybrać najlepszy dmuchany zamek na imprezę plenerową?

Różnorodność dostępnych na rynku modeli dmuchańców zachęca do przebierania w wielu formach, kolorach i motywach. Na co warto zwrócić uwagę, planując zakup dmuchanego zamku?

  • Liczba uczestników – przy zwiększonej ilości gości uczestniczących w zabawie należy przemyśleć zakup większej atrakcji. Dzięki temu unikniemy problemu zatłoczenia i tworzenia się kolejek do atrakcji. Postaw na skakańce o większych wymiarach oraz wyposażone w dodatkowe atrakcje.
  • Wiek uczestników – na dmuchanych atrakcjach mogą bawić się dzieci z najróżniejszych grup wiekowych. Młodsze pociechy prawdopodobnie będą w pełni usatysfakcjonowane prostym skakańcem, nieco starsze docenią bardziej złożone atrakcje, wyposażone na przykład w zjeżdżalnię czy tor wspinaczkowy.
  • Wygląd atrakcji – im ciekawiej będzie się prezentować dmuchany zamek, tym więcej dzieci przyciągnie. Szczególnie dobrym wyborem będą tu bardzo barwne modele, wyposażone w elementy dekoracyjne.
  • Motyw dmuchanego zamku – w ofertach producentów dmuchanych atrakcji można znaleźć modele utrzymane w najróżniejszych stylistykach. Podmorski świat, wesoła dżungla czy piracki statek to tylko niektóre z nich. Bogato zdobiona konstrukcja przyciągnie mnóstwo maluchów i zachęci je do prowadzenia gier wyobraźni. Efektowne tematyczne dmuchane zamki znajdziesz na przykład w ofercie polskiego producenta GunGan, dostępnej na stronie https://gungan.pl/68-dmuchane-zamki.

Dmuchane atrakcje a bezpieczeństwo

Organizacja imprez dla najmłodszych wymaga szczególnej troski o bezpieczeństwo każdego z uczestników. Wybierając dmuchane zamki, musisz pamiętać o doborze rzetelnego, wiarygodnego dostawcy. Powinien on dostarczyć kompletną dokumentację, a jego produkty powinny posiadać wszelkie atesty wymagane dla danego modelu atrakcji.

Artykuł partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz