Karta lunchowa – nowoczesny benefit żywieniowy, któremu warto przyjrzeć się nieco bliżej!

​Zapoznając się z różnymi ogłoszeniami o pracę, można dostrzec, że do wzięcia udziału w rekrutacji zachęcają potencjalnych kandydatów nie tylko atrakcyjne warunki zatrudnienia. Oprócz wysokiego wynagrodzenia ich uwagę przyciąga zwłaszcza pakiet różnorodnych udogodnień i benefitów. Świadczeniem, które wśród pracowników cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością, jest dofinansowanie posiłków spożywanych podczas przerwy w pracy. W jaki sposób można zagwarantować członkom zespołu dostęp do zdrowych przekąsek oraz smacznych i pożywnych dań, które sprawdzą się na drugie śniadanie, lunch lub obiad? Z pomocą przychodzi tutaj nowoczesna karta lunchowa – już teraz sprawdź najważniejsze informacje na jej temat i przekonaj się, że warto zainwestować w to rozwiązanie!

Jak w praktyce działa karta lunchowa?

Karta lunchowa od Sodexo to najbardziej pożądany benefit przez pracowników. Kartą przedpłaconą Lunch Pass można płacić za zakup posiłków we wszystkich obiektach gastronomicznych akceptujących karty Mastercard, w Polsce i za granicą. Pracownicy mogą zamówić posiłek zarówno w lokalach stacjonarnych, jak i przez Internet. Ulubione dania kuchni polskiej, włoskiej, czy orientalnej można więc dostać, korzystając z oferty różnych restauracji, kawiarni oraz firm kateringowych. Zarządzanie taką kartą oraz zgromadzonymi na niej środkami finansowymi jest niezwykle proste, dzięki wygodnej w obsłudze aplikacji mobilnej.

Dofinansowanie posiłków – jakie są najważniejsze zalety tego benefitu?

Dofinansowanie posiłków w pracy zaspokaja jedną z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka. Najedzony pracownik ma więcej energii do realizacji powierzonych mu obowiązków, zwiększa się również jego produktywność. Co więcej, nie zmaga się on z problemami takimi jak: ból głowy, obniżona koncentracja, zły nastrój, czy zmęczenie – objawami, które mogą pojawić się właśnie wtedy, gdy komuś doskwiera głód. Osoby, które stosują zbilansowaną dietę i regularnie się odżywiają, mają lepszą odporność, rzadziej chorują, a więc kłopotem nie jest ich częsta nieobecność w pracy.

Wręczenie karty lunchowej to wpisująca się w ideę wellbeingu forma docenienia członków zespołu, która jednocześnie może mobilizować do prowadzenia przez nich zdrowego trybu życia. Pracownicy posiadający dostęp do tego benefitu mogą każdego dnia zaopatrzyć się w dokładnie taki posiłek, na jaki mają ochotę. Z kolei promocje przygotowane dla użytkowników karty lunchowej Sodexo pozwalają zaoszczędzić i rozsądnie rozdysponować posiadany budżet.

Karta lunchowa – rozwiązanie korzystne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców

Wygodna w obsłudze i bezpieczna w użytkowaniu karta lunchowa to benefit o uniwersalnym charakterze, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim pracownikom – bez względu na ich indywidualne preferencje smakowe, codzienne nawyki żywieniowe, czy typ stosowanej diety. Warto w praktyce przekonać się, że nie ma lepszego sposobu na dofinansowanie posiłków w pracy, niż karta lunchowa. To sprawdzona metoda na skuteczne motywowanie zespołów o dowolnej liczebności, uwzględniająca optymalne zarządzanie firmowym budżetem. Pracodawcy muszą pamiętać, że inwestycja w pracowników (zwłaszcza w ich zdrowie fizyczne i psychiczne) to realna korzyść dla całej organizacji!

Źródło zdjęć: freepik.com

Artykuł partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz