Czego nie powie Ci ubezpieczyciel?

Poszukując dobrego ubezpieczenia, rzadko kiedy zwraca się szczegółową uwagę na poszczególne, dodatkowe składniki polisy (pakiety i usługi). Jest to błąd, ponieważ każda dodana opcja podnosi wysokość składek, które należy opłacać. Podpowiadamy, co warto wiedzieć i na co trzeba koniecznie zwrócić uwagę, by nie wpaść w pułapkę niepotrzebnych, nadmiernych kosztów.

Dostosowanie do potrzeb

Dobra oferta ubezpieczeniowa musi być dostosowana zarówno do potrzeb, jak i do możliwości finansowych klienta. Należy unikać agentów, którzy eksponując zalety produktu ubezpieczeniowego, pomijają w rozmowie wszelkie informacje związane np. z dodatkowymi opłatami, nie tłumaczą ich w wystarczającym stopniu bądź przekonują, że są one niezbędne. Warto pamiętać, że poza obowiązkowym ubezpieczeniem OC kierowców, pozostałe, dostępne na rynku ubezpieczenia są dobrowolne. Agenci nastawieni wyłącznie na zysk często wykorzystują niewiedzę osób ubezpieczanych i oferują im szerokie, ale zupełnie niepotrzebne pakiety usług. Nierzadko, w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych zdarza się, że klienci, poza obowiązkowym OC przedłużają także zawarte wcześniej przez siebie (lub poprzedniego właściciela) ubezpieczenia AC, NNW czy assistance, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że te opcje są dobrowolne. W skrajnych przypadkach zdarza się, że klient nie zostaje poinformowany o korzystniejszej ofercie, dostępnej w ramach kupna pakietu usług, np. OC+AC+NNW.

Jak uniknąć przepłacenia za polisę?

By dobrać odpowiednie ubezpieczenie warto użyć porównywarki ofert, takiej jak np. Wygodnie.pl, pozwalającej na optymalizację ofert i uniemożliwia chociażby zawyżenie wartości ubezpieczanego auta (co jest czasem sugerowane przez agentów ubezpieczeniowych, jednak skutkuje wyższymi składkami, ponieważ gdy dojdzie do szkody, kwota odszkodowania wyliczana zostaje na podstawie wartości auta w momencie powstania zdarzenia).

Korzystanie z wyspecjalizowanej wyszukiwarki, jak choćby https://wygodnie.pl/ pozwala poznać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych, dzięki czemu można zapoznać się z zakresem dostępnych ofert i warunków ubezpieczeń, a następnie wybrać optymalną dla siebie opcję.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz