Oprogramowanie do zarządzania salonem fryzjerskim. Dla kogo?

Coraz więcej firm branży hair & beauty używa oprogramowania do zarządzania salonem. Z polskiego software'u – Versum, obecnie korzysta ponad 17 000 użytkowników. Zobacz, czy sprawdzi się także w przypadku Twojej działalności.

Sieci salonów

Versum to oprogramowanie, które stanie się pomocne w przypadku zarządzania siecią salonów fryzjerskich. To narzędzie, które znacznie ułatwia planowanie i obsługę wizyt. Inteligentny terminarz pozwala na szybkie notowanie terminów, rodzaju zabiegów oraz przyporządkowywanie pracowników, którzy zajmą się realizacją usługi. Dzięki temu każdy zna swoje obowiązki. Ponadto styliści mogą traktować klientów indywidualnie, sprawdzając historię wcześniejszych wizyt oraz dodatkowe dane zawarte w bazie usługobiorców.

Menadżerowie salonu, za pośrednictwem Versum, mogą także generować szczegółowe raporty. Dzięki zawartym w nich danym są w stanie szczegółowo zaplanować zapotrzebowanie na pracowników oraz materiały. Co więcej, mogą także prognozować ruch w kolejnym miesiącu, a nawet łatwo rozliczą wypłatę dla poszczególnych pracowników (program gromadzi informacje na temat liczby wypracowanych godzin i obsłużonych klientów).

Większe salony fryzjerskie

Właściciele salonów fryzjerskich zatrudniających kilku pracowników mają na swojej głowie mnóstwo obowiązków. To na nich spoczywa odpowiedzialność za to, co dzieje się w salonie. Przez to często nie mogą sobie pozwolić na spokojny urlop. Na szczęście jest Versum. Oprogramowanie gromadzi wszystkie informacje niezbędne do tego, aby sprawdzić czy wszytko w firmie przebiega zgodnie z planem, a wgląd do niego można mieć z każdego miejsca na świecie – wystarczy dostęp do Internetu.

Oprogramowanie stworzone z myślą o zarządzaniu salonami fryzjerskimi umożliwia łatwy monitoring stanów magazynowych. Znajdują się w nim także dane dotyczące stanu kasy, a więc właściciel firmy może sprawdzić, czy jego pracownicy nie oszukują. Versum pomaga również w rozwoju działalności. System generuje raporty, które pozwalają sprawdzić to, czy podejmowane działania marketingowe przynoszą oczekiwane skutki. Takie rozwiązanie pozwala też łatwo zauważyć ewentualne problemy i szybko zareagować w razie kryzysu.

Firmy jednoosobowe

Nie bez powodu właściciele jednoosobowych warsztatów fryzjerskich często zostają po godzinach. Prowadzenie własnego salonu to nie tylko obsługa klientów – to także mnóstwo formalności i dodatkowych obowiązków, którym musi podołać jedna osoba. Z Versum można łatwo zyskać nad wszystkim kontrolę. Wystarczy na bieżąco uzupełniać terminarz oraz dane dotyczące zamówień materiałów, a informacje o planowanym ruchu czy konieczności zakupów generuje system.

Versum uzupełnione jest także w funkcję powiadamiania klientów o zbliżających się wizytach. Na dobę przed terminem klient otrzymuje automatycznie generowany SMS lub mail z przypomnieniem o wizycie. Jeśli na niego odpowie, wiadomość będzie dobrze widoczna w panelu. Warto zaznaczyć także, że wrażliwe dane dotyczące klientów, które gromadzone przez system, są odpowiednio zabezpieczone. Dzięki temu właściciel firmy nie musi troszczyć się o ich dodatkową ochronę.

Sprawdź nas na versum.pl !

 

Program dla gabinetu VERSUM
Materiał zewnętrzny
Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz