Okulary zerówki - dlaczego warto je nosić?

Kiedyś noszenie okularów było czymś kompromitującym. Dzieci wstydziły się je ubierać, żeby nie narazić się na szyderstwa ze strony rówieśników. To ciekawe, w jak szybkim czasie zmienia się moda – okulary ze wstydliwego kompleksu przeobraziły się w ostatni krzyk mody! Nie musisz nawet posiadać wady wzroku, aby je nosić. Sprawdź, dlaczego okulary "zerówki" cieszą się taką popularnością.

Okulary jak biżuteria

Ponad połowa polskiego społeczeństwa ma problemy ze wzrokiem. Wpływa na to coraz dłuższy czas przebywania przed ekranem komputera i telefonu. Czy wiesz, jak chronić oczy przed szkodliwymi czynnikami, takimi jak na przykład promieniowanie komputera?

 

 

Kiedyś okulary mogły nosić tylko osoby z wadą wzroku. Nie dbano o ich wygląd i aspekt estetyczny, tylko o praktyczność okularów. Dalekowzroczność i krótkowzroczność leczone były tylko okularami korekcyjnymi. Ich noszenie było dla wiele osób problematyczne, dlatego próbowano znaleźć alternatywę dla okularów. W XIX wieku wynaleziono soczewki kontaktowe (początkowo produkowane ze szkła, później z polimetakrylanu metylu), jednak nie są one przeznaczone dla wszystkich osób. Dzisiejsza medycyna jest na tyle zaawansowana, że możemy usunąć wadę wzroku operacyjnie. Jednak moda na noszenie okularów stała się tak popularna, że noszą je nawet osoby nie posiadające żadnej wady. Zerówki stały się ciekawym pomysłem na nowy wizerunek. Mamy możliwość doboru różnych oprawek, które mogą stanowić też alternatywę dla biżuterii.

Okulary "zerówki" – chronią czy szkodzą?

Jeśli codziennie spędzasz przed komputerem wiele godzin, musisz szczególnie zadbać o swój wzrok. Nawet jeśli nie posiadasz żadnej wady, warto jest zainwestować w okulary, które nie są korekcyjne, ale posiadają powłokę antyrefleksyjną. Dzięki jej zastosowaniu wszystkie szkodliwe promienie nie będą niszczyć i męczyć naszego wzroku. Ich działanie zostanie zniwelowane, a światło nie będzie się odbijać od powierzchni naszych okularów, tworząc przy tym męczące dla oka refleksy. Refleksy świetlne ograniczają czystość widzenia, rozpraszają je i powodują, że oczy stają się podrażnione. Antyrefleksy pomagają zahamować szkodliwy wpływ promieni sztucznego światła, dbając i nasze oczy.

powłoka antyrefleksyjna

Zalety "zerówek" z powłoką antyrefleksyjną

Do zalet powłok antyrefleksyjnych należy, m.in. nieodbijanie światła, przez co do naszych oczu dociera ono "nieprzetworzone". Dzięki temu mamy lepszy kontrast widzenia, obraz przez soczewki jest bardziej klarowny, poza tym użyta w nich warstwa hydrofobowa zapobiega parowaniu. Dzięki noszeniu "zerówek" z antyrefleksami nasze oczy mniej się męczą podczas oglądania telewizji, korzystania z komputera czy telefonu. Dodatkowo zapewniamy sobie większy komfort jazdy samochodem w niekorzystną porę i pogodę.

Odwiedź stronę AVM >>

Zbyt długotrwała praca przy komputerze wiąże się z rożnymi problemami z koncentracją, pamięcią. Stan naszych oczu może być pogorszony - mogą nas one szczypać, piec, być zaczerwienione. Ważne też, aby stosować krople do oczu, które pomogą nam nawilżyć śluzówkę (najlepiej nie posiadające konserwantów).

Moda na "zerówki"

Okulary zerówki stały się modnym elementem damskiej stylizacji, chociaż nikt nie zabroni ich nosić również panom. Podkreślają one urodę, karnację, kolor włosów, oczu, czynią nasze charakteryzacje niepowtarzalnymi. Okulary te są przeznaczone dla osób w każdym wieku. Pomagają nam zaakcentować naszą osobowość, ożywią nasze stylizacje. Jeśli będziemy mieć klasyczne oprawki to możemy je dopasować do każdego stroju. Możemy się też zdecydować na kilka par okularów w różnych kolorach, które będziemy dobierać w zależności od stylizacji. Są one na tyle uniwersalne, że możemy je nosić w każdym sezonie i na wiele okazji – zarówno na co dzień, do szkoły czy pracy, jak i na spotkania ze znajomymi, do kina czy do kawiarni. Najpopularniejsi projektanci włączają do swoich kolekcji okulary "zerówki", ponieważ są one ciekawym elementem pokazów mody. Szczególnie pożądane są oprawki vintage, rodem z lat 40-tych XX wieku. Jednak nie można się sugerować tylko modą, ale mieć przede wszystkim na względzie aspekt zdrowotny "zerówek".

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz