Różnice jakości usług w branży fotograficznej

Współczesne zakłady fotograficzne proponują swoim klientom obszerny i dość zróżnicowany pakiet usług. Konkurencyjność w branży rośnie z dnia na dzień, ciągle przybywa nowych firm i samodzielnych fotografów - profesjonalistów znających się na fachu, jak również amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił na rynku. Jakie strategie biznesowe wybierają firmy działające w branży fotograficznej?

Typowe oferty

Wiele firm fotograficznych stawia na różnorodność swojej oferty. Zwykle proponują swoim klientom najczęściej pożądane usługi fotograficzne, jak niezwykle popularne dziś zdjęcia ślubne. Uroczysty ślub oraz wielkie i huczne wesele nie obędzie się bez fotografa, który w ten wielki dzień nie odstępuje młodej pary na krok. Dodatkowo, w pakiecie, narzeczeni życzą sobie jedynej w swoim rodzaju sesji ślubnej. Tutaj bez wątpienia potrzebny jest kompetentny i doświadczony profesjonalista, który potrafi pracować w tak specyficznych warunkach, bo przecież przy takich wydarzeniach emocje nie dają za wygraną. Kolejne typowe usługi firm fotograficznych, to obróbka zdjęć cyfrowych oraz różnego rodzaju wydruki ze zdjęciami, co również wiąże się między innymi z fotografią ślubną. Coraz popularniejsze są fotoksiążki i pamiątki z nadrukowanymi fotografiami, takie jak kartki okolicznościowe, poduszki, fotokalendarze, czy kubki. Zakłady proponują też często wideofilmowanie i montaż filmów - usługi najczęściej świadczone także na weselach, komuniach, rocznicach i innych imprezach okolicznościowych. W standardowej ofercie nie może zabraknąć zdjęć portretowych i do dokumentów. Jak widać, lista jest dość obszerna, jednak szeroki wybór w jednej firmie nie zawsze świadczy o tym, że będą to usługi fotograficzne na najwyższym poziomie.

Węższa specjalizacja

Coraz więcej profesjonalnych fotografów stawia na węższe specjalizacje, jak fotografia okolicznościowa, czy równie popularne dziś zdjęcia portretowe w studiu fotograficznym. Pod hasłem studio fotograficzne kryją się także inne lokalizacje, jak np. w przypadku fotografii korporacyjnej - pomieszczenie w budynku firmy, które przystosowuje się na warunki studyjne, czyli ustawia się sztuczne oświetlenia, tło green/blue screen. Co za tym stoi, że tak dużo osób chce robić sobie tego typu zdjęcia? Profesjonalne zdjęcie portretowe lub biznesowe to bardzo skuteczna forma reklamy własnej osoby lub zespołu ludzi. Na fotografię biznesową decydują się też często jednostki poszukujące zatrudnienia. CV z profesjonalnym zdjęciem znacznie zwiększa szanse kandydata. Sesje zdjęciowe wykonywane w korporacjach mają za zadanie przybliżyć potencjalnym klientom zespołu ludzi i otoczenie, w którym pracują. Efekty takiej sesji możemy zobaczyć często na stronach internetowych. Dzisiaj, korzystając z usług danej firmy klient wcale nie musi mieć bezpośredniego kontaktu z jej pracownikiem, wiele interakcji biznesowych odbywa się online lub telefonicznie, dlatego przedstawienie autentycznych sylwetek pracowników na witrynie przedsiębiorstwa w formie profesjonalnych portretów zwiększa zaufanie klienta. Portrety to również wspaniała pamiątka i piękny prezent dla bliskich.   

Zakłady fotograficzne muszą wyróżniać się profesjonalizmem, wysoką jakością usług oraz indywidualnym podejściem do klienta. Wyróżniają się tutaj jednostki o określonej specjalizacji, których jest coraz więcej na rynku, a zwłaszcza w większych miastach, jak np. Warszawa. Firmy świadczące usługi fotograficzne w Warszawie muszą być konkurencyjne, dlatego proponują kompletne oferty, ale świadczone na najwyższym poziomie. Przykład takiej firmy można znaleźć pod adresem: http://portret24.pl/profesjonalne-uslugi-fotograficzne-w-warszawie. Tak obrana strategia biznesowa to przyszłość tej branży, z czasem wyklaruje wyraźnych liderów i wyeliminuje fotografów amatorów, którzy często proponują wątpliwą jakość usług fotograficznych, niekiedy po zawyżonych cenach.

Materiał partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz