Jak znaleźć nową muzykę, którą naprawdę polubisz

Niektórzy ludzie mogą wykopać wspaniałą muzykę jak magia, lub mieć przyjaciół w branży, którzy będą ich na bieżąco informować. Inni są całkowicie zadowoleni z ich cotygodniowej playlisty Spotify Discover. Ale jeśli potrzebujesz więcej sposobów na znalezienie muzyki, oto kilka pomysłów, zaczerpniętych od użytkowników Twittera, moich kolegów z Lifehacker's wydawcy G/O Media Group i niektóre z moich własnych nawyków. Niektóre są oczywiste, niektóre dziwaczne, niektóre żenujące, ale wszystkie one pomogły ludziom znaleźć ich nową ulubioną piosenkę, a nawet ich ulubiony zespół.

Listy "Best of"

Jeśli wkraczasz w nową erę lub gatunek, lub jeśli chcesz po prostu "być bardziej muzykalny", możesz skorzystać z wycieczki z przewodnikiem.

  • Rolling Stone's 500 Greatest Albums of All Time: Wypełnij swoją wiedzę o kanonicznej muzyce popularnej jedną z najbardziej znanych list "największej muzyki", opublikowaną w 2012 roku. Lista ta jest mieszanką muzyki tak popularnej, że jest to bolesna klisza, i ważnych albumów, które prawdopodobnie przegapiłbyś, gdybyś nie był w odpowiednim pokoleniu.
  • Pitchfork zbiera 100 lub 200 najlepszych albumów z każdej dekady: lata 60, 70, 80, 90 i 2000. Pitchfork kopie nieco głębiej niż Rolling Stone, z nieco mniejszą troską o masowy urok albumu.
  • A blog Slog culture uwielbia opowiadać o tym, co Pitchfork przegapił.
  • Jeśli zauważysz, że większość z tych najlepszych list skupia się na męskich artystach, to nie mylisz się. Sprawdź listę NPR 150 najlepszych albumów zrobionych przez kobiety na crash course w tym, co prawdopodobnie przegapiłeś.
  • Coroczne listy najlepszych albumów AllMusic są pięknie przedstawione, z okładką albumu i krótkim opisem, który łączy się z dłuższą recenzją. AllMusic nie porządkuje swoich list, zamiast tego rozbija listy alfabetyczne według gatunków.
  • Albo szukaj "najlepszego [gatunku]" i znajdź źródło, które Ci się podoba. Pitchfork i Rolling Stone pojawią się często, podobnie jak NPR, Complex i Uproxx. (Obecnie pracuję nad 40 albumami kosmicznego rocka Q Magazine'a i 50 największymi albumami progresywnego rocka Rolling Stone'a). Tak jak i strony poświęcone w całości temu jednemu gatunkowi, które będą wybierać głębsze, bardziej wyraziste cięcia.
  • Rate Your Music posiada ponad 40.000 list stworzonych przez użytkowników; przewiń do sekcji "popularne listy" lub przejrzyj listę "ultimate box sets", które kompilują najlepsze z niszowych gatunków, takich jak belgijskie techno, neoklasyczna dark wave i mumble rap.
  • 1001 Albums You Must Hear Before You Die: kropka nad książką recenzującą wszystkie istotne albumy od lat 50. do 2005. Discogs ma listę za darmo.

Sprawdź także: Nocny Kochanek - teksty piosenek

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz