Metody oceny dostawców. Jak wyeliminować ryzyko wyboru niewłaściwego dostawcy?

Metody oceny dostawców. Jak wyeliminować ryzyko wyboru niewłaściwego dostawcy?

Pracujesz w dziale zakupów, zaopatrzenia, inwestycji, produkcji, a może jakości? Jeśli tak, na pewno niejednokrotnie borykałeś się z problemem wyboru odpowiedniego dostawcy. Niestety, trudność ta dotyczy bardzo wielu firm, jednak nie jest to kwestia, której nie da się zmienić. Warto szukać skutecznych rozwiązań! Twoje problemy mogą się skończyć raz na zawsze, a odpowiedzią na nie są szkolenia, które pomogą Ci w prosty sposób wybierać jedynie pewnych i sprawdzonych dostawców.

Szkolenia dla działu zakupów – czym kierować się przy wyborze?

Na rynku znajdziesz bogatą ofertę różnorodnych szkoleń, jednak nie każde są warte poświęcenia swojego czasu i pieniędzy. Wybierając szkolenia dla działu zakupów warto kierować się przede wszystkim programem, czyli zagadnieniami, jakie będą podejmowane podczas kursu. Powinieneś więc uprzednio zapoznać się z różnymi ofertami (poniżej opisujemy, jak powinien wyglądać przykładowy program skutecznego szkolenia). Oprócz tego istotne są metody pracy podczas kursu. Poza częścią merytoryczną, która jest obligatoryjna dla każdego szkolenia, istotne są także elementy warsztatowe. Pamiętaj, że symulacje czy prace w grupach to najskuteczniejsze metody nauki.

Szkolenie z oceny dostawców – jak wygląda?

Szkolenie Ocena Dostawców organizowane przez Ośrodek Szkoleń i Informacji Effect ma na celu przedstawienie specjalistom z działu zakupów (i nie tylko) zarówno teoretycznej, jak i praktycznej wiedzy z zakresu skutecznych metod wyboru oraz kwalifikacji dostawców z uwzględnieniem audytu.

Poniżej przedstawiamy przykładowy program szkolenia:

 1. Metody oceny oferty dostawcy
 2. Przygotowanie ram organizacyjnych oceny dostawców
 3. Wybór dostawców podlegających ocenie
 4. Częstotliwość oceny dostawców
 5. Konstrukcja arkusza oceny dostawcy
 6. Kryteria oceny dostawców
 7. Konstrukcja wag
 8. Narzędzia oceny dostawców
 9. Kryteria oceny i kwalifikacji dostawców
 10. Audyt dostawcy
 11. Kwalifikacja dostawców

Jak widać, jest to bogaty program, który obejmuje szerokie spektrum zagadnień i uwzględnia zarówno cenne informacje teoretyczne, jak również kwestie praktyczne oraz niezbędne narzędzia, które są równie istotne. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego dostawcy jest kluczowy dla każdej firmy. To od niego zależy przede wszystkim termin realizacji zamówienia, jak również końcowa jakość produktów.

Czego nauczy Cię szkolenie?

Celem szkolenia oceny dostawców jest przede wszystkim zapoznanie się z nowoczesnymi metodami oceny dostawców, a także metodami i narzędziami oceny ofert dostawców. Osoby, które biorą udział w kursie mają również szansę zyskać wiedzę na temat identyfikacji bezpośrednich, jak i pośrednich czynników, które wpływają na decyzję o ocenie dostawców. Co więcej, zadaniem prowadzącego szkolenie jest przedstawienie zasad i narzędzi oceny dostawców, jak i techniki ich kwalifikacji. Ponadto kurs pozwoli Ci przyswoić wiedzę na temat zachodnioeuropejskich rozwiązań w zakresie oceny dostawców. Jeśli zaś chodzi o zadania praktyczne, podczas szkolenia będziesz mieć okazję stworzyć podstawy budowy instrukcji oceny dostawców oraz dedykowanego arkusza oceny dostawców.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz