Gry planszowe dla dorosłych graczy

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, planszówki to doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, które czerpią z nich również sporo wartości edukacyjnych, ale również dla dorosłych, którzy mogą dzięki nim urozmaicić spotkanie towarzyskie, miło spędzić czas z przyjaciółmi, rodziną czy drugą połówką. Istnieje wiele tytułów skierowanych do starszych graczy, którzy z pewnością docenią oryginalną fabułę i ciekawe rozwiązania stawiające przed nimi spore wyzwania.

Jak znaleźć dobrą grę?

Rynek gier planszowych może się wydawać pełny tytułów dla dzieci, jednak wynika to głównie ze strategii marketingowych, bowiem zdecydowanie większa liczba dzieci niż dorosłych sięga po tego typu sposoby na spędzanie czasu. Nie zmienia to jednak faktu, że pośród licznych tytułów dla młodszych graczy, na łamach sklepów internetowych znaleźć można równie wiele gier skierowanych do starszych odbiorców. Znalezienie ich może być nieco trudniejsze, bowiem nie są pierwszym, co rzuca się w oczy, jednak korzystając z odpowiednich filtrów na stronach internetowych sklepów z zabawkami, można w prosty sposób bez wychodzenia z domu znaleźć wymarzony tytuł, dzięki któremu spotkania towarzyskie nabiorą zupełnie nowego, interesującego przebiegu.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by szukając gier dla starszych fanów planszówek nie ograniczać się jedynie do tych przeznaczonych dla dorosłych. Pośród tytułów familijnych, a często nawet tych dla dzieci, znajdzie się wiele gier, które sprawią przyjemność grupie nawet bardzo doświadczonych graczy. Warto więc poczytać opinie i komentarze na różnego rodzaju portalach, by dowiedzieć się, które tytuły mogą okazać się dla ciebie odpowiednie.

W co warto zagrać?

Wybór gry planszowej dla starszych fanów mimo wszystko może stanowić problem. Dorośli mają już sprecyzowane zainteresowania, dlatego też trzeba włożyć znacznie więcej wysiłku w wybranie czegoś, co przypadnie do gustu całej grupie. Z pomocą przychodzą tutaj takie klasyczne gry, jak karty czy sesje RPG, które można tworzyć na podstawie specjalnych gier planszowych w zestawach z figurkami, planszami i kartami postaci, bądź stworzyć własną grę w zupełnie nowym uniwersum, bazując na zasadach znanych z jednej z popularnych serii. Jednak co w sytuacji, gdy chcemy kupić jakąś grę na spotkanie? Które z nich sprawdzą się najlepiej? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Wśród gier, które doskonale sprawdzają się w przypadku wielu dorosłych graczy, znaleźć można takie tytuły, jak:

  • Kolejka – zabawna gra planszowa przeznaczona dla starszych obiorców, której fabuła nawiązuje do czasów PRLu, gdy w Polsce, żeby coś kupić, trzeba było odstać swoje w długiej kolejce, pod warunkiem, że posiadało się odpowiednie kartki uprawniające do zakupu danych dóbr. Oryginalna planszówka skupia się właśnie na tym temacie, dając graczom możliwość poczucia się jak mieszkańcy dawnych czasów. By wygrać, należy skompletować wszystkie produkty z listy zakupów, jednak nie będzie to wcale łatwe, gdyż na drodze do osiągnięcia celu stanie nie tylko kilkadziesiąt osób przed tobą, brak kartek i niewystarczająca ilość pieniędzy, ale również inni gracze, którzy dzięki kartom, takim jak „matka z dzieckiem” skutecznie utrudnią ci osiągnięcie celu;
  • Ego – planszowa gra dla dwojga lub dla kilku par, której głównym celem jest pogłębienie wiedzy o współgraczach w ciekawy, nowatorski sposób, który przy okazji zapewni sporą dozę rozrywki. Jest to jednak z ciekawszych towarzyskich propozycji, bowiem jej prosta fabuła w połączeniu z trudnymi, często intymnymi pytaniami na temat innych graczy sprawia, że spotkanie nabiera dużo bardziej intymnego charakteru, pozwalając parom sprawdzić znajomość siebie wzajemnie i swoje zgranie w potyczce z przeciwnikami. Pytania bywają bardzo różne, od trywialnych, takich jak: liczba związków, po znacznie bardziej intymne, które mogą stanowić problem, lecz nagroda za odpowiedzenie na nie warta jest podjęcia trudu;
  • Dixit – to pobudzająca wyobraźnię gra, która doskonale sprawdzi się zarówno w starszym jak i młodszym gronie. Dzięki mnóstwie barwnych kart i wielu dodatkowym zestawom rozszerzającym, Dixit staje się jedną z najlepszych rozrywek na towarzyskie spotkania w gronie bliższych i dalszych znajomych. Głównym zadaniem, jakie należy wykonać podczas gry, jest opowiedzenie historii, która nawiązywać będzie do grafik przedstawionych na wylosowanych kartkach. Rozgrywający wciela się w rolę bajarza, który opowiada swoją niepowtarzalną historię. Za każdym razem nawet z tych samych kart mogą powstać zupełnie różne historie, dzięki czemu gra nigdy się nie nudzi, nawet jeśli znasz już wszystkie karty. Doskonale sprawdzi się więc w towarzystwie, pozwalając wam lepiej poznać swoje wzajemne sposoby myślenia.

Oprócz wspomnianych gier, warto również przyjrzeć się wielu innym, które znaleźć można w sklepach internetowych w kategorii gier familijnych bądź towarzyskich. Wybrane gry możesz zaś zamówić przez Internet, dzięki czemu nie musisz nawet opuszczać domu, by zdobyć doskonałą rozrywkę na wspólny wieczór z przyjaciółmi.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz