Dotacje unijne dla firm – jak zbudować dom weselny?

Wesele to kosztowna impreza. Mimo ogromnego wkładu finansowego, młode pary rzadko kiedy decydują się na tańszą, kameralną uroczystość. W końcu to najpiękniejszy dzień ich życia, warto go uczcić z rozmachem!

Jak założyć biznes weselny? Jak go rozkręcić, aby efektywnie funkcjonować w tej branży? Już urządzenie kilku imprez w miesiącu wystarczy, aby się utrzymać i wiele zyskać. Sama budowa domu weselnego i późniejsze użytkowanie go wiąże się z ogromnymi kosztami. Na szczęście zawsze można skorzystać z kredytu, albo z dofinansowania unijnego. Najlepiej tworzyć wniosek o udzielenie dotacji, korzystając z rad ekspertów, którzy się w tym specjalizują (więcej dowiesz się na: http://www.a1europe.pl/oferta/oferta-na-kompleksowe-pozyskiwanie-i-obsluge-dotacji-unijnych).

Istnieją zawody i interesy, które będą zawsze aktualne i dochodowe - dom weselny jest jednym z nich. Ludzie się pobierali, pobierają i będą pobierać, dlatego organizowanie wesel należy do bardzo opłacalnego biznesu. Coraz popularniejsze staje się organizowanie jednodniowych imprez, poprawiny stają się już rzadkością. Jednak niektóre pary trzymają się tradycji i urządzają dwudniowe wesele. Jeśli obiekt cieszy się dobrą renomą, rezerwacje mogą wybiegać w bardzo daleką przyszłość – miejsca są bukowane nawet z kilkuletnim wyprzedzeniem.

Jak zbudować dom weselny?

Z jakimi kosztami musimy się liczyć, aby dopasować lokal do wymagań potencjalnych klientów?

Żeby oszczędzić sobie dodatkowych kosztów, nie musimy kupować całej działki, tylko znaleźć już gotowy budynek. Taki obiekt możemy poddać remontowi i urządzić go według własnych upodobań czy najnowszych trendów. Dobrze, jeśli przynależy do niego stołówka, ponieważ wtedy mamy gotowe miejsce na przygotowywanie posiłków i nie musimy zastanawiać się, gdzie zaaranżować kuchnię. Nie możemy zapomnieć o Sanepidzie – przygotowana przez nas przestrzeń musi być urządzona według standardów i wymogów, nałożonych przez tę instytucję. Jednym z nich jest droga ewakuacyjna.

Dofinansowanie unijne

Na początku, musimy sporządzić dokładny kosztorys całego przedsięwzięcia. Może się okazać, że nie starczy nam finansów na samodzielne otwarcie biznesu, tylko będziemy musieli szukać dodatkowego wsparcia finansowego.

Warto skorzystać z dofinansowania unijnego, które obowiązuje w ramach projektu: Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Najwięcej mogą zyskać obiekty, znajdujące się na terenach wiejskich (program Rozwój Obszarów Wiejskich, wspierający firmy działające w mniejszych miejscowościach i wsiach). W ten sposób możemy otrzymać pieniądze na podjęcie działalności - stworzenie pięknej sali weselnej, zajazdu czy innych atrakcji przy domach weselnych.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz