Polacy sięgają po coraz nowocześniejsze lodówki

Czasy, gdy w polskich mieszkaniach dominowały przestarzałe urządzenia AGD mamy już dawno za sobą. Dziś coraz większym powodzeniem cieszą się najnowocześniejsze sprzęty o wysokiej funkcjonalności.

Stawiamy na ekologię i oszczędność – wybieramy lodówki o dobrej klasie energetycznej

Już od lat widać tendencję spadkową, jeśli chodzi o zakup urządzeń w najniższej z dostępnych klas energetycznych. Wynika to z kilku czynników:

  • Produkcja tych urządzeń stale maleje, bo zapotrzebowanie na tego typu sprzęt jest niższe.
  • Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z faktu, że niższe zużycie energii to działanie dla dobra środowiska oraz oszczędność na kosztach eksploatacji. Myślenie długofalowe się opłaca.
  • Lodówki z wyższą klasą energetyczną są coraz tańsze, a ich oferta jest coraz szersza.

Wybieramy nowoczesne lodówko-zamrażarki

Choć urządzenia te można kupić oddzielnie, to jednak większość osób decyduje się nie na zakup osobnej lodówki i zamrażarki, ale na zakup lodówko-zamrażarki i trudno się temu dziwić. To wygodne, ekonomiczne i ergonomiczne rozwiązanie, które ma wiele zalet:

  • Urządzenie tego typu jest wysokie, ale kompaktowe i nie zajmuje dużo miejsca.
  • Rozwiązanie dwa w jednym wychodzi taniej niż zakup obu sprzętów oddzielnie.

Coraz częściej kupujemy lodówki z zamrażalnikiem u dołu

Jeszcze kilka lat temu bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się lodówki z zamrażalnikiem na górze, ale dziś ten trend uległ odwróceniu i coraz częściej wybierane są lodówki z zamrażalnikiem u dołu. Rozwiązanie to ma wiele zalet:

  • Zamrażalnik znajduje się na dole, a ponieważ korzystamy z niego rzadziej niż z lodówki, rzadziej się do niego schylamy.
  • Zamrażalniki dolne bardzo często zawierają wygodne szuflady.
  • Zamrażalnik w urządzeniach tego typu jest ulokowany za odrębnymi drzwiczkami, co oznacza, że nie dostaje się do niego ciepłe powietrze za każdym razem, gdy otwieramy lodówkę.
  • Oferta lodówek z zamrażalnikiem u dołu jest coraz szersza i bez problemu znajdziemy w niej rozwiązania na każdą kieszeń.

https://www.morele.net/agd/agd-wolnostojace/lodowki-z-zamrazalnikiem-u-dolu-237/

Lodówki wiodących marek sprzedają się coraz lepiej

Jeszcze kilka lat temu priorytetem przy zakupie AGD była jak najniższa cena. Dziś coraz więcej osób może i woli zapłacić więcej za lepszą jakość urządzenia, ciekawe funkcje dodatkowe, odpowiednią klasę energetyczną i markę. Markowe lodówki są wybierane także dlatego, że łatwiej o ewentualny serwis, części do naprawy, a same urządzenia renomowanych producentów są uważane za mniej awaryjne i mniej problematyczne.

Dużą popularnością cieszą się lodówki z zamrażalnikiem u dołu Bosch, które przy rozsądnym poziomie cenowym oferują wysoką jakość wykonania, świetną funkcjonalność i odpowiednią pojemność. Wśród lodówek z zamrażalnikiem u dołu marki Bosch znajdziemy tanie lodówki za 1300 czy 1400 złotych, ale też modele z najwyższej półki, które wyróżniają się designerskim wykonaniem oraz interesującymi funkcjami.

https://www.morele.net/agd/agd-wolnostojace/lodowki-z-zamrazalnikiem-u-dolu-237/0,0,,,,732,,,,,/1/

Wybieramy też lodówki do zabudowy

Nie tylko urządzenia wolnostojące cieszą się rosnącą popularnością, ale też lodówki do zabudowy są coraz chętniej wybierane i to w coraz lepiej wyposażonych wariantach. Lodówki do zabudowy są cenione z uwagi na to, że można praktycznie całkowicie ukryć je w szafce, uniknąć szczelin pomiędzy lodówką i szafkami oraz nie trzeba zaburzać wystroju wnętrza nowoczesnym designem lodówki wolnostojącej.

Lodówki do zabudowy, pod względem funkcjonalności, są odrobinę w tyle za lodówkami wolnostojącymi. Nie posiadają elektronicznego panelu na drzwiach, bo drzwi są zasłonięte frontem meblowym, rzadko kiedy mają funkcję kostkarki do lodu, a o dystrybutorze chłodnej wody raczej też można zapomnieć w ich przypadku. To wszystko nie zniechęca jednak do ich zakupu, gdyż lodówki tego typu są dyskretne i niemal niewidoczne, a wiele osób ceni minimalizm w kuchni i nie chce zaburzać wystroju pomieszczenia wolnostojącymi urządzeniami AGD.

Polacy sięgają po coraz nowocześniejsze, coraz lepiej wyposażone i coraz bardziej ekologiczne sprzęty AGD. To dobry trend, który utrzymuje się już od jakiegoś czasu i wiele wskazuje na to, że nic się w tym temacie nie zmieni, a przynajmniej nie na gorsze.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz