Jak zorganizować imprezę firmową?

Chociaż mogłoby się wydawać, że wszelkiego rodzaju imprezy organizowane dla pracowników firmy to tylko niepotrzebny koszt, w rzeczywistości jest zdecydowanie inaczej. To okazja nie tylko do wspólnej zabawy, ale również do zmotywowania podwładnych i poprawienia komunikacji pomiędzy nimi.

Określ swój cel

Przedsiębiorcy planujący zorganizowanie imprezy firmowej dla swoich pracowników powinni przede wszystkim zastanowić się jaki jest cel tego eventu. Nieco inaczej trzeba zaplanować działania w przypadku szkolenia połączonego z integracją, a inaczej w sytuacji, kiedy takie spotkanie ma być okazją do podziękowania zespołowi za ich zaangażowanie. W zależności od celu należy wybrać miejsce całego wydarzenia, a także zadbać o takie elementy jak wynajem podestów scenicznych, catering, albo dodatkowe atrakcje, jeśli impreza ma wiązać się z wyjazdem integracyjnym za miasto.

Rozrywka na wyjeździe

Pracodawcy planujący zapewnić swoim podopiecznym rozrywkę i wytchnienie od codziennych obowiązków najczęściej wybierają wyjazdy poza miasto. Coraz bardziej popularne są też dodatkowe atrakcje i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. Zimą może to być snowboard lub narty, zaś latem quady i paintball. Ten ostatni jest nie tylko ciekawą rozrywką, ale także okazją do poczynienia cennych obserwacji. Ze względu na fakt, że wymaga on pracy zespołowej i zaplanowanego działania, pracodawca może sprawdzić, kto w grupie czuje się przywódcą i ma ciekawe pomysły strategiczne. Inne rozwiązania to m. in. jazda konno czy wyjazdy nad jezioro. Wspólne wyjście do baru to coraz mniej popularny sposób spędzania czasu z kolegami z pracy i szefem. Obecnie firmy zajmujące się organizowaniem eventów firmowych stawiają właśnie na rozrywkę wymagającą aktywności fizycznej i takie też są najchętniej wybierane przez zainteresowanych.

Idealne miejsce

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stoją przed organizatorami spotkań firmowych, jest wybór odpowiedniego miejsca, w którym taka impreza się odbędzie. W przypadku wyjazdów integracyjnych połączonych ze szkoleniem lub konferencją należy poszukać hotelu z odpowiednio dużą salą konferencyjną. Uroczysta gala z okazji zakończenia ważnego i trudnego projektu powinna zaś odbyć się w eleganckiej sali. Oczywiście można też skorzystać z pomocy wspomnianych już usługodawców oferujących organizację eventów firmowych – ich pracownicy z pewnością znajdą idealne miejsce dostosowane do celów takiego spotkania.

Dlaczego warto?

Wbrew pozorom organizacja imprezy firmowej to nie tylko podążanie za obecnie panującą modą, ale również ważna inwestycja, która może zaowocować wieloma korzyściami. Wspólne wyjazdy to doskonała okazja, aby zintegrować grupę – zwłaszcza jeśli pojawiły się w niej nowe osoby; a także poprawić komunikację pomiędzy jej członkami. Takie spotkania świetnie sprawdzają się połączone ze szkoleniami lub konferencjami i oczywiście mogą być nagrodą za wytężony wysiłek podczas realizacji trudnych i wymagających projektów zakończonych sukcesem.

Szukasz podestów scenicznych na imprezę firmową? Sprawdź ofertę BSC System.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz