Wypożyczalnia aut – jaką najlepiej wybrać?

Decydując się na wynajem auta, nie warto wybierać pierwszej lepszej oferty, jaka się trafiła. Dużo lepiej jest decydować się nieco dłużej, ale za to trafić na odpowiednią firmę, która wypożyczy właściwy pojazd na dogodnych warunkach. W Polsce istnieje bardzo dużo różnych wypożyczalni – konkurencja także jest więc duża, co przekłada się na atrakcyjne promocje i zniżki, mające przyciągnąć klientów. Niektóre oferty są jednak lepsze od innych – warto wiedzieć na co zwracać szczególną uwagę!

Nie każdy może być klientem!

W głośnych reklamach nieczęsto wspomina się o warunkach, na jakich auta zostają komuś wypożyczone. Warto wiedzieć wcześniej, że wiele zależy od prywatnej polityki danej firmy – może mieć ona na przykład zasadę, że nie pożycza pojazdu osobom poniżej 21 roku życia, albo też kierowcom zbyt młodym, którzy jeżdżą krócej niż 2 lata.

Prócz takich prywatnych szczegółów, auto może pożyczyć niemalże każdy – jednak lepiej wcześniej zajrzeć na stronę danej firmy, albo skontaktować się z jej przedstawicielem telefonicznie, żeby później przypadkiem się nie rozczarować.

Reklama - na co uważać?

Skuszeni wspaniałą ofertą w reklamie, klienci często licznie zgłaszają się do jakiejś firmy, która tylko zaciera z uciechy ręce – niekoniecznie później wywiązując się dokładnie ze swojej propozycji reklamowej, jako że jest ona obwarowana dodatkowymi warunkami. Niejeden człowiek już naciął się na podobne oferty, więc warto być ostrożnym – bardzo dokładnie zapoznać się z ofertą danej firmy i przeczytać jej regulamin oraz wszystkie szczegóły dostępne dla klientów na przykład na stronie internetowej firmy. Takie dane nie są tajne, ale nie mówi się o nich głośno – dlatego trzeba często samodzielnie je wyszukać.

Nie oznacza to wcale, że wypożyczalnia aut kogoś oszukała. Oferta jest jak najbardziej szczera, jednak do późniejszych kosztów dochodzą jeszcze dodatki typu na przykład ubezpieczenie, albo koszty dostawy pojazdu w dane miejsce. Czasem jest też tak, że promocyjna cena łączy się z określonym limitem kilometrów, jakie można dziennie pokonać. Kiedy to wszystko się podsumuje, oferta nie wydaje się już tak atrakcyjna jak w reklamie – dlatego warto mimo wszystko być ostrożnym i rozsądnym.

bezpieczny wynajem samochodów

Zwracanie uwagi na szczegóły umowy

Kiedy już ktoś zdecyduje się na usługi konkretnej wypożyczalni, a później na konkretne auto, pozostaje jeszcze podpisanie umowy – warto ją szczegółowo przeczytać, nawet jeśli zajęłoby to trochę czasu. W umowie zawarte są wszelkie szczegóły, które wraz z momentem jej podpisania stają się wiążące dla obu stron – kto nie chce być stratny, albo zaskoczony późniejszymi uwagami na temat niewywiązywania się z niej, powinien wiedzieć na co się godzi.

Istotny jest na przykład sposób odbierania i oddawania samochodu do wypożyczalni. Klient umawia się z firmą co do miejsca i czasu – trzeba przy tym planować wszystko tak, żeby później z owych szczegółów się wywiązać, jako że wypożyczalnie naliczają często dużą opłatę za wszelkie opóźnienia. W chwili odbierania auta należy też nieco je przejrzeć – sprawdzić ogólny stan techniczny oraz zgłosić ewentualne rysy czy usterki. Trzeba też sprawdzić ilość paliwa – bak zwykle jest pełny, ale niekoniecznie musi taki być. Jeśli jednak jest pełny, trzeba go również pełnym odstawić – inaczej można być niemal pewnym, że naliczone zostaną kolejne dodatkowe koszty. Ogólnie rzecz biorąc wypożyczalnie samochodu jest bardzo wygodne i warto to robić na przykład po przyjeździe do danego miejsca na wakacje. Warto tylko poznać dokładne szczegóły umowy i dokładnie się do nich stosować.

Odwiedź stronę: mojacalifornia.pl

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz