Jaki wybrać orbitrek?

Ćwiczenia na siłowni to doskonały sposób na polepszenie swojej kondycji i poprawę zdrowia. Niestety chodzenie do takiego miejsca wymaga wykupienia karnetu. Ponadto siłownie otwarte są tylko w konkretnych godzinach, a do tego niekiedy trzeba poświęcić sporo czasu, aby się do nich dostać samochodem czy miejskim środkiem transportu. Dużym ułatwieniem może okazać się zakup sprzętu treningowego do domu, np. orbitreka. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Orbitrek to maszyna treningowa do ćwiczeń tlenowych. Jest bardzo popularny, ponieważ łączy w sobie wiele dyscyplin, tzn. bieganie, jazdę na rowerze i marsz. W przypadku orbitreków bardzo ważny jest fakt, że trening angażuje w pracę większość partii ciała. Osoby mające problemy z nadwagą powinny skorzystać z tego sprzętu, bowiem doskonale wspomaga utratę zbędnych kilogramów. Ponadto ćwiczenia na orbitreku korzystnie wpływają na zdrowie: wspomagają układ krwionośny, poprawiają kondycję i wydolność organizmu. Paniom z pewnością spodoba się to, że orbitrek pomaga także w walce z cellulitem. Jaki model orbitreka wybrać, aby zapewnić sobie komfortowy trening?

Orbitrek – na co zwrócić uwagę?

Orbitrek powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb danej osoby. Jeśli planuje się regularne i intensywne treningi, konieczny będzie wytrzymały sprzęt oferujący dużo funkcji. Innym wystarczą tańsze modele, także skuteczne, ale już nie tak rozbudowane. Nie bez znaczenia jest także hałas pracującego urządzenia, zwłaszcza jeśli zamierza się ćwiczyć o późnej godzinie. Co wziąć pod uwagę przy zakupie orbitreka?

a)System hamowania – najprostsze orbitreki to modele mechaniczne z paskiem klinowym. Najtańsze ze wszystkich, ale też najgłośniejsze i mogące ulegać usterkom. Bardziej zaawansowane i droższe orbitreki to te magnetyczne, bez paska, ale z magnesami. Ich dużą zaletą jest cichość pracy. Orbitreki elektromagnetyczne to najbardziej rozbudowane modele z silnikiem elektrycznym. Także ciche, bardzo wytrzymałe, ale drogie.

b)Rozmiar – orbitreki mogą mieć różne gabaryty, dlatego przed zakupem należy sprawdzić, czy dany model zmieścić się w konkretnym pokoju. Ponadto wielkość orbitreka powinna być także dobrana do konkretnej osoby. Wyższym użytkownikom przyda się większy sprzęt. W orbitreku liczy się także rozstaw stóp oraz długość i głębokość kroku.

c)Maksymalna waga użytkownika – niezwykle istotna w przypadku osób ważących 100 kg lub więcej. Wybór nieodpowiedniego orbitreka może spowodować jego szybkie zniszczenie.

d)Wyświetlacz – to właśnie na panelu orbitreka będzie można śledzić prędkość poruszania się, ilość przebytych kilometrów, spalonych kalorii czy sprawdzić tętno. Niektóre orbitreki magnetyczne i elektromagnetyczne umożliwiają także ustalenie planu treningowego, podczas którego będzie zmieniany opór bez interwencji użytkownika.

Orbitrek – ranking

Najlepszy orbitrek to taki, który pozwoli na komfortowy trening. Warto więc przed zakupem skorzystać z danego modelu, aby przekonać się, czy pasuje do wzrostu i czy korzystanie z niego jest wygodne. Dobrze także zdecydować się na orbitrek z sensorami dotykowymi czy pasem napiersiowym. Dostępne różnorodne funkcje treningowe także zwiększają wartość konkretnego modelu orbitreka, bowiem wpływają na urozmaicenie ćwiczeń. Do najpopularniejszych orbitreków zaliczyć można produkty marki Kettler, Horizon Fitness, Spokey czy York Fitness.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz