Jakich narzędzi analitycznych używać, aby podejmować biznesowe decyzje?

Informacja jest obecnie jednym z najcenniejszych zasobów biznesowych. Należy być z nią na bieżąco, by dostosować się do rynku i reagować na poszczególne zdarzenia gospodarcze, niezależnie w jakiej branży działamy. Narzędzia analityczne powinny być podstawowym medium każdego managera, dzięki którym w łatwy sposób będzie mógł sięgnąć do zgormadzonych w firmie informacji.

Źródło sukcesu każdej firmy

Każda firma podczas wykonywania codziennej pracy pozyskuje i generuje różnego rodzaju dane, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na zwiększenie jej efektywności, zdobycie przewagi nad konkurencją czy pozyskanie korzystnych kontraktów. Odpowiednie wykorzystanie i połączenie szeregu informacji pozwala na przeprowadzenie takich działań, które przyczynią się do znacznego rozwoju firmy. A chyba nie ma takiej osoby, której na tym nie zależy. Jednak należy robić to umiejętnie, wykorzystując odpowiednie narzędzia. Niejedna firma zainwestowała wcale niemałe środki w systemy pozwalające przechowywać oraz przetwarzać dane biznesowe na szeroką skalę, które nie spełniły ich oczekiwać. Chęć działania w pośpiechu i przy użyciu rozbudowanych analiz może nas rozczarować. Zdecydowanie lepiej zacząć jest od innowacji dostępnych już danych oraz zsynchronizowanie informacji pozornie ze sobą niepowiązanych.

Oprogramowanie ERP – dla firm i instytucji

https://www.aprosystem.pl/

Siła w prostocie

Nie trzeba być zaawansowanym programistą, aby być użytkownikiem narzędzi analitycznych. Choć oparte są one na zaawansowanych i rozbudowanych algorytmach, to zaprojektowane w taki sposób, by każdy laik mógł sobie z nimi bez problemu poradzić.

Nowoczesny system analityczny Qlik stworzony przez firmę Macrologic, umożliwia przełomowe działania. Wspomaga zarządzanie zasobami firmy w poszczególnych jej częściach. Pozwala na łatwe, często intuicyjne pojmowanie informacji i zależności pomiędzy zebranymi danymi. Dzieje się tak dzięki możliwości dokładnej wizualizacji danych. Wnioski, jakie jesteśmy w stanie wysnuć z takiego typu analiz, mają niemałe znaczenie w kwestii powodzenia każdego biznesu. Niezwykle istotne jest to, że każdy uprawniony użytkownik może samodzielnie wykorzystywać to narzędzie analityczne, bazując na dostępnych mu zbiorach danych.

Bazowanie na innowacyjnym systemie analitycznym daje pozytywne efekty na wielu płaszczyznach firmy, zarówno tej zewnętrznej, jak i wewnętrznej. Niezwykle proste w obsłudze narzędzie analityczne, dzięki przejrzystemu graficznie łączu, pozwala na podejmowanie dobrych, właściwie potwierdzonych danymi biznesowymi decyzji nawet szeregowym pracownikom. Przekłada się to na poprawę funkcjonowania całej firmy.

Narzędzia analityczne QlikView i QlikSense choć rozbudowane, to przystępne dla każdego, są w dzisiejszych czasach kluczowym elementem każdej ceniącej się firmy.  Są niezwykle pomocne w planowaniu oraz podejmowaniu decyzji strategicznych w jednostce. Pozwalają na zautomatyzowanie najbardziej powtarzalnych zadań, w celu odciążenia pracownika i umożliwienia mu zaangażowania się w inne działania.

Artykuł zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz