Bezpłatne konta bankowe – czy naprawdę istnieją?

Miesięczne koszty związane z posiadaniem rachunku osobistego w większości przypadków są stosunkowo niskie i zamykają się w kwocie rzędu kilku, kilkunastu złotych. Mimo wszystko, wielu klientów szuka produktu, który nie będzie generował żadnych opłat, a przy tym zapewni dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji. Pytanie tylko, czy bezpłatne konta bankowe w ogóle istnieją?

Już na wstępie podkreślmy, że każdy rachunek osobisty wiąże się z pewnymi opłatami – w przypadku kont z oferty standardowej płatne są choćby przelewy ekspresowe czy międzynarodowe. Dlatego w praktyce, odpowiedź na wyżej postawione pytanie siłą rzeczy brzmi „nie”. Z drugiej jednak strony, można spotkać oferty, które zapewniają możliwość darmowego korzystania ze wszystkich najważniejszych operacji bankowych. Oznacza to, że klient jak najbardziej ma szansę znaleźć konto, które będzie dla niego całkowicie bezpłatne. Konto bankowe Nest Banku to jeden z tych produktów, który dla wielu klientów może okazać się tym za „prawdziwe 0 zł”. Sprawdź, których opłat bankowych można uniknąć wybierając odpowiedni rachunek i jak można go założyć.

Opłaty za prowadzenie konta bankowego i korzystanie z karty

Obecnie standardem jest, że klient może uniknąć opłaty za prowadzenie konta bankowego czy użytkowanie karty płatniczej dopiero po spełnieniu określonych kryteriów. W przypadku tej pierwszej, wymóg dotyczy najczęściej miesięcznych wpływów na rachunek (np. minimum 1000 zł miesięcznie). Karta debetowa zwykle staje się zaś darmowa w sytuacji, gdy w danym miesiącu łączna wartość transakcji opłaconych za jej pomocą przekroczy ustaloną kwotę (np. 200 lub 300 zł). Niekiedy, zamiast kryterium kwotowego stosowane jest ilościowe, tzn. opłaty pozwala uniknąć wykonanie np. 5 transakcji kartą.

Bezpłatne konto bankowe – czyli jakie?

Jeśli chodzi o inne operacje bankowe, np. wypłaty z bankomatów, to bezpłatna jest zwykle wprawdzie każda, ale tylko w maszynach należących do sieci własnej danego banku. Klienci indywidualni coraz częściej otrzymują również nielimitowaną pulę przelewów, ale i w tym przypadku pojawia się istotne ograniczenie – dotyczy to tylko operacji realizowanych przez Internet. Z opłatami nierzadko trzeba liczyć się również podczas wpłat i wypłat gotówki w oddziale banków. Są jednak instytucje, w których wszystkie wspomniane operacje przeprowadzane są bezwarunkowo bezpłatnie – Nest Bank to jedna z tych nielicznych, jeśli nie jedyna. Konkretniej mówiąc, klient nie płaci tutaj nic za:

  • prowadzenie konta bankowego,
  • wydanie i użytkowanie karty płatniczej,
  • krajowe przelewy internetowe Elixir,
  • wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce oraz w ramach usługi cashback
  • wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci Euronet.
  • wpłaty i wypłaty gotówki w oddziałach

Ze szczegółami oferty można zapoznać się pod adresem: www.nestbank.pl.

Jak otworzyć dobre konto bankowe?

Obecnie, wiele banków daje możliwość założenia rachunku osobistego bez wychodzenia z domu. Nie inaczej jest w przypadku Nest Banku, gdzie konto można otworzyć zdalnie na dwa sposoby: podczas video rozmowy z konsultantem oraz poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego z innego rachunku. Niezależnie od wybranej metody, załatwienie wszelkich pojawiających się tutaj formalności zajmuje łącznie dosłownie kilka-kilkanaście minut. Rachunek można oczywiście założyć również w dowolnej placówce banku lub przez podpisanie umowy w obecności kuriera.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz