Odzież robocza? Nie kupuj – wynajmuj, to rozsądniejsze!

Usługa wynajmu odzieży roboczej komuś spoza branży mogłaby wydawać się czymś nietypowym, ale każdy, kto organizuje zaopatrzenie w odzież roboczą albo z niej korzysta w pracy, wie, że w praktyce konserwacja odzieży stanowi spore wyzwanie, a jej zaniedbanie ma poważne konsekwencje.

Dlaczego wynajem odzieży roboczej jest lepszy od zakupu?

W usłudze wynajmu zawiera się serwis odzieży roboczej – to właśnie on jest języczkiem uwagi. Czasem problemem są tylko zabrudzenia, których na odzieży roboczej nie da się uniknąć, czasem urwane guziki, a czasem poważniejsze uszkodzenia. Po zakupie odzieży trzeba dbać o nią we własnym zakresie, co często prowadzi do prób patologicznej optymalizacji kosztów. Pracownicy w podartej, brudnej lub uszkodzonej odzieży roboczej często nie są właściwie chronieni, nie wspominając o tym, że nie pomagają budować firmie pożądanego wizerunku. Jako że wynajem odzieży roboczej oferowany przez DBL (https://dbl.pl/nasz-system/) obejmuje również serwis, te problemy są rozwiązywane właściwie automatycznie.

Jak to działa?

Po stronie pracownika nie zmienia się nic – a jeżeli już, to jedynie na lepsze. Zawsze otrzymuje odpowiedniej jakości, dobrze dobraną odzież roboczą. Regularnie musi też zdać ją do konserwacji, a w tym czasie odbierze nowy komplet, który pozwoli bezpiecznie wykonywać wszystkie zadania.

Po stronie osoby odpowiedzialnej za zaopatrzenie życie staje się prostsze: w ramach jednej umowy ubrania robocze zostaną dopasowane, dostarczone, odebrane, wyczyszczone, naprawione lub wymienione. Rozliczenie jest prostsze, a z barków takiej osoby zdejmowane są też obowiązki związane z bieżącą obsługą techniczną odzieży ochronnej.

Cały system jest zorganizowany tak, aby pracownicy zawsze mieli do wyłącznej dyspozycji komplet odzieży ochronnej. Umowa przewiduje odpowiednie warunki konserwacji i naprawy odzieży, więc nie trzeba ani utrzymywać zapasów, ani z dnia na dzień organizować zaopatrzenia.

Kto może najwięcej skorzystać na wynajmie odzieży roboczej?

Czynniki, które zdecydowanie zwiększają atrakcyjność usługi wynajmu odzieży roboczej, są dwa: skala działalności i konieczność częstej konserwacji. W dużych firmach, zatrudniających wielu pracowników, w których też nierzadko rotacja załogi jest spora, wynajem odzieży roboczej zdecydowanie ułatwia skalowanie biznesu i szybkie działanie. Sporo też na tym skorzystają te firmy, w których ryzyko uszkodzenia lub zabrudzenia odzieży jest duże – koszty z tym związane zostają w całości poza firmą, a pracownicy, bez względu na charakter wykonywanych zadań, zawsze będą mieli do dyspozycji odzież ochronną, która dobrze wygląda i chroni zgodnie z przeznaczeniem.

Oczywiście w mniejszych firmach taka usługa też ma sens – tutaj największym udogodnieniem jest uproszczenie działalności, jak w przypadku każdego outsourcingu. a fakt, że wynajem odzieży roboczej to usługa, która zostanie, nomen omen, uszyta na miarę przedsiębiorstwa, pozwala kontrolować koszty.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz