Leasing urządzeń drukujących w Twoim biurze. Na czym to polega?

Leasing pozwoli uniknąć początkowych nakładów kapitałowych wymaganych do bezpośredniego zakupu urządzeń drukujących. Leasing jest znaną i efektywną podatkowo formą finansowania, umożliwiającą dostęp do najnowszych technologii we właściwym czasie.

Na czym polega leasing urządzeń drukujących?

Leasing urządzeń drukujących obowiązuje przez określony czas, po którym zazwyczaj zwraca się używany sprzęt firmie leasingowej. Możesz zaplanować warunki leasingu tak, aby pokrywały się z cyklem wymiany sprzętu wyjściowego, który chcesz zachować. W zależności od liczby pracowników, którzy będą korzystać z urządzenia, objętości, możesz zaplanować z wyprzedzeniem wyposażenia w nowe technologie i uniknąć opóźnień w zakresie ulepszeń w projektowaniu sprzętu lub jego funkcjach. Leasingując drukarkę, zamiast kupować ją od razu, unikasz potencjalnie dużego początkowego nakładu na zakup sprzętu. Zachowanie kapitału biznesowego pozwala przeznaczyć pieniądze na inne potrzeby, takie jak rozwój personelu lub plany rozwoju firmy. Wybór długiego okresu leasingu może zmniejszyć kwoty płatności kosztem zwiększonego całkowitego kosztu posiadania, jednak suma płatności może przekroczyć cenę zakupu urządzenia. Leasing tworzy stały koszt uzyskania przychodu, co pozwala uniknąć skomplikowanych harmonogramów amortyzacji. Chociaż potrącenie ceny zakupu jako kwoty ryczałtowej może pomóc zrównoważyć zyski, prowadzi to do nierównego scenariusza finansowego, w zależności od tego, jak zaplanujesz amortyzację. Dla porównania raty leasingowe stają się miesięczną częścią dochodu. Leasing drukarki umożliwia zmniejszenie kosztów materiałów eksploatacyjnych i konserwacji. W zależności od wybranego sprzętu można podpisać umowę serwisową, która obejmuje tusz lub toner na ustaloną liczbę wydruków miesięcznie, lub kwartalnie, gdzie istnieją opłaty za dodatkowe materiały eksploatacyjne wykraczające poza wyjściową podstawę leasingu. Ta struktura dzierżawy zamienia zarówno opłaty za sprzęt, jak i za materiały eksploatacyjne, w stały koszt, na którym można łatwiej zaplanować budżet niż po prostu kupować wkłady atramentowe lub tonery, gdy się wyczerpią. Leasing pozwala również na rozpoczęcie niewielkiej działalności i wymianę w miarę rozwoju firmy. Często opłaty leasingowe są dokonywane przed opodatkowaniem, a firmy nie muszą odnotowywać leasingowanego sprzętu w księgach. Dla wielu mniejszych firm zakup urządzeń, może być zbyt dużą inwestycją, głównie ze względu na związaną z tym wydatki, ale także perspektywę, że za pięć lat sprzęt stanie się przestarzały.

Leasing, dzierżawa czy wynajem urządzeń drukujących?

Główne różnice między leasingiem a wynajmem sprowadzają się do elastyczności i kosztów. Umowy najmu są zwykle długoterminowe i mniej elastyczne niż umowy leasingu. Ogólnie rzecz biorąc, leasing jest lepszą opcją, jeśli wiesz, że będziesz potrzebować kopiarki przez długi czas, ale nie chcesz od razu ponosić początkowych nakładów inwestycyjnych na zakup kserokopiarki. Jeśli prowadzisz działalność o ugruntowanej pozycji lub wiesz, że będziesz potrzebować regularnych i spójnych funkcji kopiowania przez dłuższy czas, leasing może być dla Ciebie najlepszą opcją. Jeśli zamiast tego zdecydujesz się wynająć urządzenia drukujące, otrzymasz umowę na krótszy okres o większej elastyczności w zakresie modernizacji i obniżania wersji sprzętu. Wynajem jest idealny dla firm, które nie chcą być związane długimi umowami. Jeśli przygotowujesz projekty i zlecenia, które różnią się pod względem rodzaju i ilości wymaganego kopiowania, wypożyczenie również może być dla ciebie lepszą opcją. Umowy najmu zazwyczaj są zawierane co miesiąc, z 30-dniowym okresem wypowiedzenia. Jest to fantastyczne rozwiązanie, jeśli twoja firma ma różne wymagania dotyczące kopiowania. Umowa wynajmu pozwala również być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w technologii kserokopiarek. Wynajmując kserokopiarkę, można najczęściej dodać do umowy pakiety konserwacyjne, które obejmują naprawy, serwisowanie i ogólne utrzymanie sprzętu. Umowy leasingu kserokopiarek mogą obejmować różne okresy czasowe, jednak większość z nich trwa od 12 do 60 miesięcy. Jeśli twoja firma ma dość spójne wymagania dotyczące pracy i wiesz, że nie ulegną one radykalnej zmianie przez długi czas, leasing może być najbardziej opłacalnym rozwiązaniem. Leasing jest bardziej opłacalny niż wynajem. Na przykład w przypadku leasingu nakłady finansowe rozkładają się na dłuższy okres. Można go również w pełni odliczyć od podatku, a więc można go opłacić z dochodu firmy podlegającego opodatkowaniu. Leasing może zatem przynieść znaczne korzyści podatkowe. Sprawdź ofertę leasingu urządzeń drukujących na https://loboslink.pl/uslugi/leasing/.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz