Dystrybutor wody w firmie – jak wybrać najlepsze urządzenie do biura i sposób dostawy wody?

Każdy pracodawca – zgodnie z przepisami BHP – ma obowiązek zapewnić wszystkim osobom zatrudnionym w firmie stały dostęp do wody pitnej. Jeśli dotychczas realizowałeś ten wymóg, kupując ciągle 0,5 lub 1 litrowe wody w butelkach, z pewnością koszty zaopatrzenia biura były bardzo wysokie. Wraz z początkiem nowego roku pora przeanalizować dotychczasową obsługę logistyczną firmy i zainwestować w regularną dostawę wody do dystrybutorów.

Dystrybutor wody źródlanej lub dystrybutor filtrujący wodę może być bardzo użyteczny niemal w każdej firmie. Aby jednak urządzenie spełniało swoje funkcje i by pracownicy mogli z niego korzystać bez żadnych przeszkód, konieczna będzie dokładna analiza nie tylko dostępnych środków finansowych, ale też innych rzeczy, które pozwolą wybrać idealny dystrybutor i formę umowy. Specjaliści Eden Springs, jednego z największych dostawców wody do firm w Polsce, przygotowali dla Ciebie wskazówki ułatwiające podjęcie decyzji.

Dystrybutor wody źródlanej czy dystrybutor filtrujący wodę?

Zanim odpowiesz na powyższe pytanie, przeanalizuj dokładnie dotychczasowe zużycie wody w firmie. Jeśli utrzymywało się ono na bardzo wysokim poziomie (wynoszącym dziennie nawet 20 litrów), bardziej opłacalny będzie dla Ciebie montaż dystrybutora filtrującego wodę. Urządzenie to jest bowiem podłączane do miejskiej sieci wodociągowej, dzięki czemu nie musisz organizować dodatkowo regularnych dostaw wody. Ponadto będziesz mieć pewność, że wydawana kranówka jest zdatna do picia. Filtry dystrybutora są bowiem w stanie usunąć niemal 100% zanieczyszczeń. Sprawdzą się więc nawet w firmach działających w bardzo dużych miastach, gdzie woda kranowa może zawierać cząstki plastiku. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dokładnie działają dystrybutory filtrujące wodę, zajrzyj na stronę Eden Springs.

Zużycie wody w Twojej firmie jest znacznie mniejsze? Prowadzisz niewielką działalność gospodarczą, jednak koszty zakupu wody w butelkach są według Ciebie zbyt wysokie? Zrezygnuj z nich na rzecz dystrybutora na ponad 18-litrowe butle. Dzięki temu nie będziesz musiał ciągle uzupełniać braków w magazynie. Wszystkim zajmie się bowiem dostawca.

Dystrybutor wody źródlanej – ustal, jakiego urządzenia potrzebujesz i gdzie możesz je postawić

Przede wszystkim przemyśl, jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w Twojej firmie. Jeśli pracującym w biurze osobom najbardziej zależy na zwykłej, chłodnej wodze, być może wystarczy Ci dystrybutor z pojedynczym dozownikiem.

Kiedy urządzenie z dwoma rodzajami dozowania (na podgrzaną i schłodzoną wodę) okaże się strzałem w dziesiątkę? Tego rodzaju rozwiązania można wykorzystać w:

  • firmach, w których odbywają się częste spotkania biznesowe,
  • salonach fryzjerskich i salonach kosmetycznych,
  • klinikach stomatologicznych i innych gabinetach lekarskich,
  • placówkach szkolnych i miejscach użyteczności publicznej.

W każdym z tych miejsc dystrybutory będą świadczyły o tym, że ich kierownictwo dba nie tylko o swoich pracowników, ale też o klientów czy odwiedzających.

Gdzie umieścić dystrybutor na wodę?

Najlepszym miejscem na dystrybutor wody będzie kuchnia, aneks lub hall przy recepcji bądź wejściu do biura. Zastanów się, nad tym, czy w tych miejscach urządzenie będzie stało na podłodze, czy na blacie szafki lub stołu. Dzięki temu będziesz mógł ustalić wysokość dystrybutora. Jeśli planujesz w przyszłości przeprowadzić remont w firmie i nie jesteś pewien, gdzie urządzenie będzie stało w przyszłości, wybierz dystrybutor z niską podstawą i dobierz do niego wysoki stojak. Pozwoli Ci to w każdej chwili przenieść urządzenia na blat, bez konieczności jego całkowitej wymiany.

Chcesz porównać funkcje i właściwości różnych urządzeń? Zobacz dystrybutory wody Eden.

Dystrybutor wody źródlanej – ustal sposób dostawy wody do biura

Aby ustalić harmonogram dostaw wody do firmy, powinieneś przyjrzeć się tygodniowemu zużyciu wody w biurze. Gdyby przyjąć, że jeden pracownik może wypić 0,5 litra wody mineralnej dziennie, to w 10-osobowym przedsiębiorstwie zużyłoby się dziennie 5 litrów wody, a tygodniowo (przy trybie pracy 5 dni w tygodniu) – 25 litrów. Dostawa dwóch butli o łącznej pojemności 37,8 litrów przez firmę Eden musiałaby bowiem odbywać się co 2 tygodnie.

Wiesz, że zużycie wody w Twojej firmie jest znacznie mniejsze? W takim razie wystarczy dostawa butli do dystrybutorów raz na cztery lub osiem tygodni. Jeśli natomiast w Twoim biurze jest potrzebna znacznie większa ilość wody, skontaktuj się z firmą Eden Springs. Razem z jej przedstawicielami ustalisz najlepszą formę współpracy i częstotliwość dostawy.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz