Jak kontrolować urządzenia pracowników?

Coraz więcej pracodawców udostępnia pracownikom urządzenia mobilne. Jest to wręcz znak rozpoznawalny dzisiejszych czasów, w związku z pracą w korporacji. Smartfony i tablety w biurze wykorzystywane są przede wszystkim do komunikacji, a w dodatku spełniają się przy tworzeniu specjalnych aplikacji. Pracodawcy, właśnie z uwagi na tak dużą funkcjonalność oraz innowacyjność tychże urządzeń decydują się na ich systematyczną kontrolę.

Technologia MDM – Mobile Device Management

Technologia MDM, czyli Mobile Device Management jest aktualnie dosyć popularna w biznesie. Zapewnia aktywną oraz efektywną kontrolę urządzeń pracowniczych, zarówno w mniejszych, jak i w większych korporacjach. Systemy mdm bazują na bezprzewodowym zarządzaniu smartfonami i tabletami, co podwyższa wydajność pracowników, a także ich bezpieczeństwo. Systemy Mobile Device Management konfigurują urządzenia mobilne, głównie zaś połączenia sieciowe. Ich kolejną funkcją jest zarządzanie zasobami, poprzez gromadzenie i przechowywanie danych na wybranych urządzeniach mobilnych. Kolejna zaleta to zarządzanie aplikacjami. Pracodawca instaluje w tym celu aplikacje, by mieć kontrolę nad tym, jak są one następnie wykorzystywane przez pracownika. Co więcej, można stworzyć specjalne sklepy, z dedykowanymi aplikacjami dla wybranych teamów. MDM to również lokalizacja urządzeń mobilnych, wraz z dokładnym wskazaniem tego, gdzie znajduje się pracownik. Inne walory to: tworzenie kopii zapasowych danych, ochrona dostępu do informacji firmowych, czy zdalne wsparcie przy niektórych czynnościach.

Wybór właściwej firmy komunikacyjnej

Wybór właściwej firmy telekomunikacyjnej okaże się kluczowy, gdyż dzięki temu można bez trudu zarządzać później systemem kontroli MDM. Zostaną w wyniku tego zapewnione najważniejsze zastosowania, takie jak: procesy biznesowe, bezpieczeństwo komunikacji z zasobami korporacyjnymi, wprowadzenie i obsługa aplikacji na urządzenia mobilne oraz nadzór nad poziomem kontroli urządzeń mobilnych. Oprogramowanie MDM sprawdzi się najbardziej w tych firmach, które zatrudniają sporo pracowników.

Materiał opracowany we współpracy z Biznes.T-Mobile.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz