Darmowy pit online na stronie OPP

Rozliczając pity roczne możemy zdecydować o przekazaniu 1% naszego podatku wybranej organizacji pożytku publicznego (OPP).

Programy do rozliczania pit na stronach OPP

Darmowy pit online możemy rozliczyć na stronie internetowej organizacji pożytku publicznego (OPP), która pozyskuje środki na swoją działalność z 1% podatku. Organizacje w różny sposób starają się pozyskać środki na realizowanie swoich celów statutowych. W okresie rozliczeń podatkowych oferują programy do rozliczeń pit. Jeśli skorzystamy z programu ze strony danej OPP, to możemy na formularzach spotkać wpisany już KRS (numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego) tej organizacji. Umieszczenie na stronie OPP specjalnej aplikacji związane jest z pewnymi kosztami, więc organizacje czują się upoważnione do wpisania “na sztywno” swojego KRS.

Wybór OPP w programie pit

Kiedy chcemy rozliczyć darmowy pit online i przekazać 1% OPP, możemy skorzystać z programu oferowanego na stronie wybranej OPP albo poszukać niededykowanego programu w sieci i wybrać OPP z listy.

Prawie osiem tysięcy organizacji pożytku publicznego liczy na 1% podatku od osób rozliczających roczne pity. Wykaz organizacji uprawnionych w danym roku do zbierania środków z 1% podatku ogłasza Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Organizację, którą chcemy wesprzeć naszym 1% możemy wybrać z tej listy. Większość programów internetowych daje możliwość wyboru organizacji, którą chcemy wesprzeć naszym 1% udostępniając pełną  listę OPP. Najczęściej jest to kompletny wykaz ministerialny, czasem jednak spotkamy ograniczenie wyboru do kilku czy kilkunastu OPP.

Nie zawsze rozliczając darmowy pit online mamy narzucony KRS jednej organizacji.  Na stronach internetowych organizacji nr KRS może być wpisany “na sztywno” lub tylko sugerowany z możliwością zmiany. Organizacja może otrzymać program od producenta bez ponoszenia kosztów, ale z pewnymi zastrzeżeniami, np. dotyczącymi możliwości wyboru przez  podatnika określonej  OPP  z załączonej listy.

Darmowy pit online - rozliczenie

Korzystanie z programu do rozliczania pit przez internet nie jest związane z żadnymi opłatami.  Najczęściej mamy wybór: można zainstalować program lub uruchomić w wersji online. Darmowy pit online może sporządzić każdy podatnik rozliczający podatek roczny. Nie jest potrzebny  do tego specjalistyczny sprzęt i  oprogramowanie, ani wiedza podatkowa. Wystarczy dostęp do internetu i chwila czasu. Rozliczanie pit online nie jest trudne, gdyż programy pomagają w wypełnianiu formularzy, wykonują wszystkie obliczenia, “udzielają” podpowiedzi i porad. Darmowy pit online można wysłać do urzędu skarbowego z domu, w dogodnym czasie. Trzeba oczywiście pamiętać o zachowaniu ustawowych terminów.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz