Biuro rachunkowe Warszawa - czym się zajmuje i jak wybrać najlepsze?

Biuro rachunkowe Warszawa - czym się zajmuje i jak wybrać najlepsze?

Zakres usług księgowych oferowanych przez biuro

Można zaobserwować, że rynek usług rachunkowych i księgowych rozwinął się na przestrzeni lat. Obecnie oferowane rozwiązania są nowoczesne i odpowiadają na zmieniające się potrzeby klientów. Biura oferujące usługi księgowe coraz częściej korzystają z nowoczesnych rozwiązań, które umożliwiają przedsiębiorcom korzystanie z nich nawet wtedy, gdy znajdują się w innym mieście.

Do najczęściej spotykanych usług rachunkowych można zaliczyć z pewnością; przygotowywanie sprawozdań finansowych, obsługę księgową oraz tą z zakresu kadr i płac. Klienci mogą także liczyć na doradztwo podatkowe, kontaktowanie się w naszym imieniu z urzędem skarbowym, sporządzanie deklaracji podatkowych, ewidencjonowanie przychodów i rozchodów. Z pomocą biura możliwa jest także rejestracja spółki i wiele więcej.

Biuro księgowe - zalety korzystania

Wszystko zależy od tego jaki rodzaj działalności i o jakim zasięgu prowadzi firma. Inaczej na outsourcingu usług księgowych skorzystają osoby z jednoosobowych działalności gospodarczych, a inaczej duże korporacje świadczące usługi w ramach różnych jurysdykcji, co wymaga specjalistycznej wiedzy na przykład w zakresie podatków.

Korzyści płynące ze zlecenia zewnętrznej firmie obsługi w tym zakresie można podzielić na cztery grupy; oszczędność czasu, zwiększenie bezpieczeństwa firmy, zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności oraz możliwość skorzystania ze wsparcia i wiedzy fachowców.

Jeżeli część działalności firmy przekazujemy innemu podmiotowi to zyskujemy tak niezbędny do prowadzenia biznesu czas. Zamiast poświęcać go na działania księgowe czy rachunkowe, możemy skupić się na rozwoju głównego obszaru działalności przedsiębiorstwa. Firma staje się także bardziej zabezpieczona, dzięki zleceniu obsługi księgowej, ponieważ niezależnie od sytuacji wewnątrz, biuro może nieprzerwanie kontynuować swoją pracę, a w przypadku jakichkolwiek błędów firma dostaje odszkodowanie. Znaczenie ma także wieloletnie doświadczenie pracowników biura rachunkowego, które często okazuje się być nieocenione.

Na co uważać wybierając miejsce świadczące usługi księgowe?

Zdecydowanie podjęcie decyzji o nawiązaniu współpracy z odpowiednim biurem rachunkowym może pozwolić firmie uniknąć wielu problemów w przyszłości. Warto jednak mieć świadomość, że zagrożenia z przekazania zewnętrznemu podmiotowi obsługi konkretnego zakresu istnieją.

Jako pierwsze z nich, należy wymienić dostęp zewnętrznego podmiotu do informacji poufnych firmy – dotyczących samej działalności, sytuacji majątkowej czy nawet akt osobowych klientów. Po drugie przedsiębiorstwo traci niejako pełną kontrolę nad sprawami przekazanymi do outsourcingu (chociaż i tutaj obecnie pojawiają się rozwiązania podglądania na bieżąco w systemie wszystkich działań księgowych).

Czym się kierować przy wyborze idealnego dla Twojej firmy biura? 

Wiadomo już dlaczego tak ważny jest wybór odpowiedniego i zaufanego miejsca (www.k2tax.pl). Skoro wiadomo na co uważać, to co może pomóc w wyborze idealnego biura? Przede wszystkim warto kierować się doświadczeniem danego miejsca. Jak długo działa na rynku i jaką opinię sobie wyrobiło wśród klientów. Są do tego odpowiednie serwisy przeznaczone tylko i wyłącznie do oceniania usług księgowych. Warto jednak podchodzić do takich rozwiązań z dystansem, ponieważ niektóre firmy stosują nieuczciwe praktyki mające na celu zawyżenie opinii na danej platformie.

Po drugie, warto zadbać o sporządzenie odpowiedniej umowy ze zleceniodawcą, która będzie zabezpieczeniem dla Twojej firmy. Należy ująć w niej takie kwestie jak konkretny system wynagrodzenia, umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (m.in. wysokość sumy gwarancyjnej ubezpieczenia), zakres obowiązków biura, kary umowne oraz obowiązek zachowania poufności. 

Artykuł partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz