Czy umowę z biurem wirtualnym można podpisać na odległość?

Wirtualne biuro to firma jak każda inna. Chcesz nawiązać współpracę z takim biurem? Musisz podpisać umowę. Szkoda Ci czasu na dojazd do siedziby biura wirtualnego? Bardzo możliwe, że umowę będziesz mógł zawrzeć na odległość. Jednak zanim złożysz podpis, dowiedz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Biuro wirtualne Wrocław a umowa na odległość – czy to możliwe?

W większości wirtualnych biur istnieje możliwość podpisania umowy na odległość. Powód jest prosty – to praktyczne rozwiązanie. Przedsiębiorca prowadzący np. wirtualne biuro w Katowicach stoi przed tymi samymi wyzwaniami, co Ty. A skoro doskonale rozumie potrzeby współczesnego przedsiębiorcy, to zawarcia umowy na odległość nie traktuje jako fanaberii. 

Biuro wirtualne Warszawa – umowa na odległość może zostać podpisana:

  • przy użyciu podpisu elektronicznego – o ile każda (lub przynajmniej jedna) ze stron dysponuje takim podpisem,
  • w formie papierowej – wówczas strony wymieniają się korespondencją.

Zanim podpiszesz – czy treść umowy warto skonsultować z prawnikiem?

Każde wirtualne biuro to podmiot nastawiony na zysk. Stąd też nie można wykluczyć, że jego właściciel zdecyduje się na zapisy mało korzystne dla klienta. Najprostszym sposobem, aby tego uniknąć, jest skorzystanie ze wsparcia prawnika – warto mu przedstawić umowę do wglądu.

Biuro wirtualne Wrocław – jakie zapisy powinny wzbudzić czujność:

  • automatyczne wznowienie umowy na kolejny okres – oznacza to, że klient wirtualnego biura będzie musiał pilnować terminów,
  • nieprecyzyjny zakres usług – najlepiej, aby czynności, jakie ma wykonać wirtualne biuro, były dokładnie określone,
  • kaucja – może się zdarzyć, że wirtualne biuro będzie wymagać wpłacenia kaucji, a wówczas warto sprawdzić, w jakich sytuacjach nie zostanie ona zwrócona.

Umowa z biurem wirtualnym – na rok czy na krócej?

Niemal każde wirtualne biuro w Katowicach czy Gdańsku proponuje klientom podpisanie umowy na okres 12 miesięcy. To powszechnie praktykowane rozwiązanie ma zarówno plusy, jak i minusy. Zaletą są kwestie finansowe – umowa na rok oznacza automatycznie rabat. W rezultacie stawka za każdy miesiąc współpracy z wirtualnym biurem jest bardzo atrakcyjna. W wielu biurach można zawrzeć umowę na okres krótszy niż rok. Czy to się opłaca? Od strony finansowej niekoniecznie. Jest to jednak dobre rozwiązanie, jeżeli chcesz przetestować wybrane przez siebie wirtualne biuro – jakość usług i dostępność to kwestie bardzo istotne. Wówczas wiązanie się długoterminową umową jest naturalnie pozbawione sensu.

Artykuł partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz