- 17 października 2024
Top 5 modeli rowerów elektrycznych KTM – nasze...
- 1 lutego 2024
Technologie w urządzeniach do nagrywania...
- 6 listopada 2023
Dystrybutory wody do biura – wady i zalety
Jakich przyborów nie może zabraknąć w kosmetyczce?
Aby makijaż wykonany był starannie, ważna jest odpowiednia aplikacja podkładu. Do nałożenia fluidu możemy użyć specjalistycznych akcesoriów, które ułatwią to zadanie. Jeżeli zaś zależy nam na trwałości makijażu oczu, powinniśmy sięgnąć po bazę pod cienie. Na jaką gąbeczkę do makijażu i bazę pod cienie się zdecydować?
Najlepsza baza pod cienie – ranking
Na rynku dostępnych jest wiele baz pod cienie. Ich zadaniem jest przede wszystkim przedłużyć trwałość makijażu oczu i sprawić, aby cienie nie rolowały się. Wśród produktów polecanych na rynku przez użytkowniczki wymienić można:
- Artdeco Eyeshadow Base – to zdecydowanie numer 1, produkt cieszący się niesłabnącym uznaniem kobiet na całym świecie,
- INGRID Baza pod cienie – godny zamiennik Artdeco w niższej cenie,
- The Balm Put A Lid On It Eyelid Primer – znakomicie przedłuża trwałość makijażu oczu,
- BELL Hipoalergiczna płynna baza pod cienie – wyróżnia ją niska cena i hipoalergiczna formuła.
Aby podkład pięknie się prezentował, musi zostać odpowiednio nałożony na skórę. Istnieje wiele sposobów aplikacji fluidów. Możemy to zrobić za pomocą palców czy też używając w tym celu specjalistycznych pędzli. Jeszcze inną metodą jest nałożenie podkładu za pomocą gąbki. Jak ją wybrać?
Jeszcze do niedawna liderem na rynku była gąbka marki Beauty Blender. Obecnie praktycznie każda marka makijażowa oferuje własny model. Mnogość dostępnych produktów wcale nie ułatwia wyboru.
Gąbki różnią się między sobą nie tylko ceną, kolorem czy też renomą marki, ale przede wszystkim walorami użytkowymi. Mają bowiem odmienne:
- wielkości,
- kształt,
- poziom miękkości,
- strukturę.
Liczy się zatem odpowiednie dopasowanie modelu do naszych indywidualnych preferencji. Możemy to zrobić poprzez sprawdzenie produktów, które cieszą się największym uznaniem klientek. Należą do nich między innymi:
- Beautyblender – to produkt, który urósł do rangi wręcz kultowego. Uwielbiany przez użytkowniczek na całym świecie. Dzięki klasycznemu kształtowi jajeczka dobrze rozprowadza podkład po całej twarzy i wszelkich trudnych miejscach, takich jak okolice nosa czy też oczu. Niestety, dla wielu pań jest zbyt drogi. Sięgają zatem po równie udane zamienniki z tego zestawienia.
- Makeup Revolution Applicators Gąbka do makijażu Advanced Complexion Expert Soft – ma miękką strukturę i jest przeznaczona przede wszystkim do rozprowadzania podkładu. Nie jest tak precyzyjna jak Beautyblender, jednak oferuje bardzo dobre krycie i łatwą aplikację produktów. Wśród jej zalet wymienia się przede wszystkim korzystny stosunek ceny do jakości.
- TOP CHOICE Gąbka do fluidu Blender – to kolejna propozycja w naszym zestawieniu, która wyróżnia się przede wszystkim niską ceną. Jest przeznaczona głównie do nakładania fluidu. Dzięki niewielkim rozmiarom jest wygodna w użyciu i dociera nawet w trudno dostępne miejsca.
- Real Techniques Miracle Complexion Sponge – to bardzo dobra alternatywa dla Beutyblendera w niższej cenie, oferująca porównywalną jakość. Specjalny kształt gąbeczki pozwala na pokrywanie dużych powierzchni, jak i trudno dostępnych miejsc. Jest łatwa w czyszczeniu, nie odkształca się oraz oferuje znakomite rezultaty.
Oprócz odpowiedniego doboru gąbki istotna jest również właściwa technika nakładania nią podkładu. Ekspert sklepu Amfora.pl radzi, aby przed aplikacją fluidu gąbka została zwilżona wodą. Dzięki temu stanie się ona większa oraz bardziej miękka, czyli po prostu bardziej komfortowa w użyciu. Nie będzie również wchłaniała dużej ilości kosmetyku, a uzyskany efekt będzie w pełni naturalny, na czym na pewno nam zależy.
Podsumowując, na rynku znajdziemy wiele różnorodnych gąbek do podkładu i baz pod cienie, dzięki którym nasz makijaż będzie starannie wykonany, a przede wszystkim dłużej utrzyma się na skórze. Wybierając akcesoria i kosmetyki, warto kierować się opiniami zadowolonych użytkowniczek, pamiętając jednak o uwzględnieniu własnych preferencji.
Materiał zewnętrzny
Top 3