Cyber Monday 2022 - kiedy jest i czy jest lepszy od Black Friday?

Cyber Monday to drugie po Black Friday najpopularniejsze święto zakupowe. Przyciąga równie dużo osób, co jego poprzednik. Cyber Monday początkowo był obchodzony tylko online, ale obecnie zniżki są dostępne w sklepach stacjonarnych. Oba wydarzenia dzieli zaledwie kilka dni, więc trzeba się zastanowić, kiedy najbardziej opłaca się zrobić zakupy. O której godzinie rabaty są bardziej znaczące - Black Friday czy Cyber Monday? Wyjaśniamy!

Cyber Monday 2022 w pigułce: Najważniejsze informacje

Cyber Monday to poniedziałek po Święcie Dziękczynienia. W tym roku o Cyber Monday pyta się najczęściej. Dla Polaków może to być mylące ze względu na inne tradycje. Pozwolę sobie wyjaśnić: Cyber Monday to pompatyczne święto, które odbywa się w poniedziałek po Czarnym Piątku. Cyfrowy poniedziałek będzie obchodzony 28 listopada w 2022 roku.

W 2005 roku był to pierwszy Cyfrowy Poniedziałek. Promocje były dostępne tylko w sklepach internetowych i tylko w sklepach stacjonarnych w Czarny Piątek. Dziś oba zwyczaje się zacierają, a ze zniżek można obecnie korzystać zarówno w galeriach handlowych online, jak i offline, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale na całym świecie. Black Friday i Cyber Monday to nie jedyne dni, w których konsumenci mogą robić zakupy podczas Black Week. Zdarza się, że obniżki cen trwają dłużej niż tydzień.

Pozostaje jedno pytanie: Kiedy bardziej opłaca się robić zakupy - w Cyber Monday czy Black Friday?

Cyber Monday oferuje większe zniżki niż Black Friday

Tak, w większości sklepów. Najczęściej rabaty są zwiększane po Black Friday i Black Wekeend. Zwykle jest to +/- 20% od poprzedniej ceny promocyjnej. Wszystko zależy jednak od marki. Kody rabatowe Cyber Monday są czasem dostępne, ale działają tylko w tym dniu.

Kolejna kluczowa różnica istnieje pomiędzy Czarnym Piątkiem (a Cyfrowym Poniedziałkiem). Czarny Piątek to dzień, w którym największym zainteresowaniem cieszy się elektronika, a także duże rabaty. Jest to szczególnie widoczne w Stanach Zjednoczonych, gdzie klienci ustawiają się w kolejkach w sklepach z urządzeniami i elektroniką, aby kupić telewizory po obniżonych cenach. Nie dziwi więc fakt, że zdjęcia z ich zakupów są obecnie szeroko udostępniane w sieci. Wręcz potrafią się zmobilizować, by znaleźć rabaty tak duże, jak te oferowane przez zachodnich sąsiadów.

Cyber Monday to świetny czas na zakup nowych ubrań i butów. Dzieje się tak dlatego, że firmy odzieżowe oferują najlepsze rabaty.

Promocje na Cyber Monday: Gdzie są?

Promocje Cyber Monday można znaleźć osobiście w każdym sklepie, ale jeśli czas jest problemem, listę znajdziesz na stronie z promocjami https://blix.pl/promocje/cyber-monday/. Znajdują się na niej najlepsze zniżki do topowych sklepów z różnych kategorii.

Zakupy

Jakie sklepy biorą udział w Cyber Monday?

Czarny piątek to dobra okazja do uzyskania rabatów w ramach Cyber Monday. Jest to większość marek dostępnych obecnie na rynku, zwłaszcza tych większych. Jednak mniejsze marki, takie jak polskie, nie są wykluczone. Sieci odzieżowe takie jak Zara i Reserved, C&A czy Pull&Bear oferują ogromne rabaty sięgające nawet 60%. Zakupy online są wygodniejsze niż zakupy w stacjonarnych punktach sprzedaży. W tych sklepach często są długie kolejki, więc nie jest to dobry pomysł, aby się tam wybrać. Sklepy te oferują promocje Black Week dla stałych klientów, lub osób korzystających z ich aplikacji.

Z ogromnych promocji w Digital Monday znany jest także Amazon, który zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Zniżki dotyczą wielu kategorii produktów, w tym elektroniki, zabawek i książek, ale jest ich znacznie więcej. Klienci znajdą również ogromne rabaty w ramach Błyskawicznych Okazji. Polskie Allegro znane jest również z oferowania konkurencyjnych promocji.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz