Black Friday – co to za dzień?

Czarny Piątek, w oryginale Black Friday, to amerykański zwyczaj, jednak sklepy w Polsce coraz częściej przyłączają się do celebrowania tego konsumpcyjnego święta. Dlatego już od kilku lat nie tylko amerykańscy, ale i polscy klienci ze zniecierpliwieniem czekają na koniec listopada. Na czym polega to święto i co można zyskać?

Black Friday - co to takiego?

W Ameryce Czarny Piątek zawsze jest pierwszym piątkiem po święcie dziękczynienia. Oznacza on wielki początek przedświątecznych wyprzedaży w sklepach. Sprzedawcy obniżają mocno swoje ceny, w sklepach rosną ogromne kolejki i nie brakuje okazji. Wiele sklepów wydłuża godziny otwarcia lub przedłuża okres obniżek także na cały weekend po Czarnym Piątku.

Black Friday w Polsce 

Także w Polsce coraz popularniejsza staje się tradycja Czarnego Piątku., W bieżącym roku odbędzie się on 24 listopada. Z tej okazji można się spodziewać obniżek nawet do -70% w rozmaitych sklepach sieciowych, stacjonarnych oraz internetowych – choć sprzedaż online ma swoje własne wielkie święto, Cyber Monday. W sklepach w tym dniu należy spodziewać się kolejek. Dlatego najlepiej będzie zarezerwować dużo czasu wolnego, uzbroić się w cierpliwość i cieszyć wielkimi obniżkami cen.

Black Friday

Co warto kupić w Czarny Piątek?

Bardzo wiele osób wykorzystuje Czarny Piątek, by przygotować się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu można znacznie taniej kupić prezenty – książki, markowe ubrania, sprzęt elektroniczny. Warto wypatrywać okazji i pospieszyć się z zakupami w rozmaitych sieciówkach lub sklepach jubilerskich. To niepowtarzalna szansa na kupienie bliskim wymarzonych prezentów, które w regularnej cenie byłyby po prostu zbyt drogie. Dowiedz się jak upolować najlepsze promocje - Czarny PIątek - lista sklepów.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz