Biura na godzinę – czy się opłaca

Wynajem biur na godziny jest w wielu przypadkach bardziej opłacalny niż wynajmowanie biura na stałe. Osoby, które pracują samodzielnie lub dołączają do zespołów tylko na czas określonych projektów, nie muszą korzystać z biur codzienne przez 8 godzin. W razie potrzeby mogą wynająć je tylko na czas spotkania lub konferencji.

Biura na godziny dla osób prowadzących indywidualną działalność gospodarczą

Wynajem biur w Warszawie i innych dużych miastach to stały koszt, na który nie każdy indywidualny przedsiębiorca może sobie pozwolić. Dopóki nie rozwinie on swojej działalności na tyle, że będzie potrzebował stałej siedziby dla firmy, może korzystać z biura na godziny.

 Biura na godziny są popularnym rozwiązaniem wśród freelancerów, którzy swoją pracę wykonują przede wszystkim na zlecenia, często w ramach indywidualnej działalności gospodarczej. Choć na co dzień mogą oni pracować w dowolnym miejscu, np. we własnym domu, w pociągu, w kawiarni, zdarzają się sytuacje, które wymagają bardziej formalnego otoczenia. Są nimi chociażby spotkania ze zleceniodawcą. Dużo łatwiej jest prowadzić negocjacje dotyczące zakresu pracy czy wynagrodzenia w biurze niż we własnym mieszkaniu. W odpowiednio wyposażonym biurze możliwe jest także zaprezentowanie własnego portfolio przy wykorzystaniu projektora albo zaprezentowanie własnej koncepcji pracy oraz jej zamierzonych efektów za pomocą tablicy lub flipcharta.

 Z biura na godziny można korzystać także wtedy, kiedy konieczne staje się zebranie zespołu projektowego złożonego w całości lub części z pracowników zdalnych. Biuro na godziny warto wówczas wynająć w takim miejscu, które leży w optymalnej odległości od miejsca zamieszkania każdego z członków zespołu.

 Wynajem biur na godziny jako pomysł na biznes

Podnajmowanie biur innym, np. freelancerom, może też być pomysłem na własną działalność gospodarczą. Wystarczy wynająć jedno lub kilka biur o wysokim standardzie w dogodnej lokalizacji od firmy dysponującej powierzchnią biurową. O ile umowa wynajmu biura nie zawiera zapisu zabraniającego takiej działalności, można następnie podnajmować innym całość lub wydzieloną część biura. W takim lokalu można zorganizować także strefę coworkingu, czyli miejsce do wspólnej pracy wielu osób. Z takich stref często korzystają freelancerzy oraz studenci, którzy przychodzą tam, żeby przygotować wspólny projekt. Biuro warto wtedy wyposażyć w biurka i wygodne fotele do pracy, stworzyć w nim strefę relaksu np. z wygodnymi kanapami, telewizorem i konsolą do gier oraz ekspresem do kawy, automatem z jedzeniem i dystrybutorem wody.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz