Car sharing w Polsce

Już od paru lat na całym świecie popularnością cieszy się car sharing, czyli możliwość wynajęcia samochodu na minuty, czy nawet godziny. W Polsce do niedawna nie była to aż tak popularna opcja, aczkolwiek od jakiegoś czasu w dużych miastach rodacy przekonują się, że jest to dogodne rozwiązanie.

Nowa moda motoryzacyjna w Polsce

Patrząc na to, jak działają firmy takie jak chociażby 4mobility.pl można przekonać się, że jest to jedna z lepszych opcji dostępnych na polskim rynku motoryzacyjnym. Otóż,  car sharing opiera się na tym, że dany samochód jest współdzielony z wypożyczalnią go oferującą i z klientem. Osoba chcąca na chwilę wynająć auto loguje się do aplikacji za pomocą smatfona, a następnie otrzymuje specjalny kod dostępu. Usługa krótkoterminowego wynajmu samochodów jest idealną alternatywą dla taksówek. Ludzie, którzy co jakiś czas potrzebują tylko pojazdu do załatwienia czegoś w większym mieście także chwalą sobie taką możliwość. Poza tym, nie da się ukryć, że car sharing sprawdza się, jeśli chodzi o wybór metod tanich, gdyż płaci się jedynie za to, ile się przejechało. Wystarczy też wspomnieć o ekologii i zmniejszeniu zatrucia środowiska, i rzeczywiście – okazuje się, że car sharing to jedna z lepszych możliwości, jakie pojawiły się na polskim rynku branży motoryzacyjnej.

Maksymalna prostota usługi

Tym, co zachęca wiele osób do skorzystania z car sharingu jest maksymalna prostota usługi. Wszystko, co związane jest z tą formą wynajmu można załatwić w parę minut. Potrzebne jest urządzenie mobilne, zainstalowana aplikacja oraz zarejestrowanie się, tuż po znalezieniu samochodu w danej części miasta. Po tym otrzymuje się specjalny kod dostępu, na podstawie którego można skorzystać z całej usługi. Z kolei, kiedy już skończymy trasę to auto zostawia się na określonym parkingu… i tyle. Faktycznie wobec tego, szybko można spostrzec, że jest to jedna z przystępniejszych opcji, z jakimi można się spotkać na polskim rynku. Osoby, które już skorzystały z car sharingu z pewnością zrobią to w przyszłości.

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz