Druk wielkoformatowy w technice druku solventowego – na czym polega?

​Zapewne doskonale wiesz, czym jest druk wielkoformatowy. Kiedy potrzebujesz jakichś standardowych wydruków, dokumentów czy materiałów, drukujesz ja wygodnie na domowej drukarce. Jeżeli jednak potrzebujesz wydrukować jakiś duży baner, a nawet billboard, którego format zdecydowanie przekracza możliwości Twojej domowej drukarki, zaczynasz się zastanawiać, jak tworzy się te wszystkie piękne, kolorowe druki, które mijasz każdego dnia w mieście. Wyjaśnimy Ci, jak powstają!

Druk wielkoformatowy w technologii solventowej

W tradycyjnej, standardowej wersji, druki tworzy się z wykorzystaniem atramentów na bazie wodnej. Są one dość tanie, więc to zapewne ich największa zaleta, mają jednak sporą wadę, a jest nią trwałość. W przypadku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, np. wilgoci czy silnego działania słońca, takie druki mogą blaknąć, rozmazywać się czy zanikać. Jeśli mówimy o wydruku plakatu, który tak naprawdę za kilka dni stanie się bezużyteczny, ta technika być może jest wystarczająca. Jeśli jednak potrzebujesz wydrukować baner czy billboard, który będzie umieszczony na zewnątrz, w niekorzystnych warunkach i przez dłuższy czas, technika solventowa będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jej głównym założeniem jest wykorzystanie pigmentowych atramentów na bazie rozpuszczalników. Taki pigment głęboko wnika w materiał, zapewniając najwyższą trwałość wydruku bez względu na panujące warunki otoczenia.

Gdzie stosowana jest technologia solventowa?

W technologii solventowej drukowane są wszelkiego rodzaju banery, również te tworzone z laminatów, siatki laminowane czy wydruki na folii wylewanej, literowej czy okiennej. W każdym z tych przypadków zależy nam przede wszystkim na najwyższej trwałości, gdyż takie nadruki nie są zmieniane zbyt często, a raz wydrukowany produkt w zamierzeniu ma służyć przez długi czas. Wszelkie banery na wydarzeniach sportowych, standy reklamowe czy folie na samochody są tworzone właśnie w tej innowacyjnej technologii, gwarantującej najlepsze efekty.

Jakie zalety daje wykorzystywanie druków wielkoformatowych?

Nie jest tajemnicą, że głównym celem zastosowania każdego druku wielkoformatowego jest przede wszystkim zwrócenie uwagi. Na tym zależy nam najbardziej. Na plakat wydrukowany w formacie A4 prawdopodobnie mało kto nawet spojrzy. Ale jeżeli ten sam produkt nadrukowany zostanie na ogromny billboard, który umieścisz w widocznym miejscu, sukces jest gwarantowany. Druk wielkoformatowy daje więc ogromne możliwości reklamowe i promocyjne. Możesz stworzyć własny projekt od podstaw i dostosować go do własnych potrzeb.

Podsumowanie

Druk wielkoformatowy znajduje dzisiaj swoje zastosowanie niemal w każdej branży. Nie wyobrażamy sobie przecież skutecznej reklamy produktu bez efektywnych banerów czy billboardów, które mijamy każdego dnia. Dzięki zastosowaniu technologii druku solwentowego, przygotowane produkty mogą służyć przez długi czas. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat druków wielkoformatowych najwyższej jakości, zajrzyj tutaj: https://grupaluxpol.pl/druk-wielkoformatowy/.

Artykuł partnera

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz