Zalety magazynów automatycznych

Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na budowę magazynów wykorzystujących automatyczne roboty. Takie zautomatyzowane hale ułatwiają przyjmowanie, przechowywanie oraz wydawanie ładunków różnych typów. Oto 5 zalet wynikających z wdrożenia systemów automatycznego składowania!

1. Lepsza wydajność operacji magazynowych

Przede wszystkim magazyn automatyczny jest w stanie pracować znacznie wydajniej niż ten tradycyjny. Operacje w tego rodzaju magazynach mogą być prowadzone przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu, dlatego są doskonałym wyborem tam, gdzie operacje magazynowe muszą być prowadzone non-stop.

2. Zmniejszenie kosztów pracy

Wdrożenie automatyki w magazynie pozwala na zmniejszenie kosztów pracy, ponieważ przedsiębiorca nie musi zatrudniać wtedy tak wielu pracowników. Oczywiście, nad działaniem systemu magazynowego musi czuwać człowiek, ale zamiast wielu pracowników odpowiedzialnych za ładunki zatrudnienie obejmuje mniejszą liczbę specjalistów.

3. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej

Dzięki temu, że planowanie magazynów automatycznych pozwala na zbudowanie przestrzeni obsługiwanej przez zautomatyzowane maszyny, nie trzeba między innymi pozostawiać jej na przejazd wózków widłowych. Dzięki temu możliwe jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej – to duży plus przede wszystkim w obiektach magazynowych wysokiego składowania.

4. Zwiększenie szybkości realizowanych operacji

Automatyzacja magazynów pozwala również na znaczne zwiększenie szybkości realizowanych operacji – roboty powodują, że przyjmowanie, manipulowanie oraz wydawanie ładunków jest o wiele szybsze niż wtedy, gdy zajmowaliby się tym zwykli pracownicy. W efekcie możliwe jest zoptymalizowanie drogi ładunków dla uzyskania jak najlepszej szybkości realizowania zamówień.

5. Podwyższenie poziomu bezpieczeństwa

Dzięki automatyzacji magazynów możliwe jest również zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w takich obiektach. W procesach nie biorą bezpośrednio udziału pracownicy, co powoduje, że nie ma tak wysokiego ryzyka wypadków przy pracy jak w przypadku zwykłych magazynów.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz