Taniec z Gwiazdami

źródło zdjęcia: styl.fm

Taniec z gwiazdami to realisty show o charakterze taneczno rozrywkowym, program jest produkowany i emitowany w wielu krajach, a opiera się na brytyjskiej licencji. W Polsce program zadebiutował w 2005 roku na antenie stacji TVN, która w 2011 roku zakończyła jego emisję. Przez kilka lat Taniec z gwiazdami był nieobecny na polskich ekranach, powrócił dopiero w 2014 roku tym razem w ramówce Polsatu już jako Dancing with the Stars.

Taniec z gwiazdami - na czym polega?

Uczestnikami programu są osoby znane szerokiej publiczności np. aktorzy, prezenterzy telewizyjni czy sportowcy. Zasada programu opiera się na tym, że uczestnik przez cały czas jego trwania występuje w parze z profesjonalnym tancerzem. Partner uczestnika jest odpowiedzialny za jego trening. Wszystkie pary podczas danego odcinka wykonują przygotowany taniec w określonym stylu. Oceny wykonania dokonują jurorzy i telewidzowie za pośrednictwem głosowania sms. Para z najmniejszą ilością punktów kończy udział w programie. Zazwyczaj emisja liczy 10 – 11 odcinków, w zależności od ilości par biorących udział. Obecnie zwycięska para otrzymuje kryształową kulę i nagrody finansowe tj. 100 tysięcy dla gwiazdy, 50 tysięcy dla tancerza. W czasie gdy program był emitowany przez TVN nagrodą był samochód.

Prowadzący program – jak zmieniali się na przestrzeni lat?

Podczas trwania programu zmieniali się jego gospodarze. Na antenie TVN pierwszą edycję programu poprowadzili Hubert Urbański w parze z Magdą Mołek. W kolejnych latach (od 2 do 5 edycji) Hubertowi Urbańskiemu towarzyszyła Katarzyna Skrzynecka. Od 6 edycji Huberta Urbańskiego zastąpił Piotr Gąsowski, który był gospodarzem już do końca emitowania Tańca z gwiazdami w TVN. W ostatniej 13 edycji towarzyszyła mu Natasza Urbańska. Po wznowieniu emisji programu w Polsacie pojawili się nowi prowadzący w osobach Krzysztofa Ibisza i Anny Głogowskiej. Od 5 edycji zmieniła się współprowadząca, Annę Głogowską zastąpiła Paulina Sykut-Jeżyna.

Jury Tańca z gwiazdami

W jury programu zasiadają cztery osoby nie wszystkie zajmujące się profesjonalnie tańcem. Od pierwszej edycji aż do dziś częścią jury jest Iwona Pavlović. Przez cały okres emisji w TVN towarzyszył jej Piotr Galicki, a podczas dwunastu edycji Beata Tyszkiewicz i Zbigniew Wodecki, których w trzynastej edycji zastąpili Jolanta Fraszyńska i Józef Józefowicz. Na antenie Polsatu aż do 20 edycji ponownie występowała w roli jurora Beata Tyszkiewicz, którą zastąpiła Aleksandra Jordan. Pozostali członkowie obecnego jury to Andrzej Grabowski i Michał Malitowski.

Taniec z gwiazdami – kim są tancerze?

Osoby, które są partnerami gwiazd w programie to zdolni profesjonalni tancerze. Wielu z nich związało swoją karierę z programem i stało się przez niego sławnymi. Wśród nich są tacy, którzy wielokrotnie doprowadzili uczestnika do zwycięstwa, niewątpliwymi rekordzistami są Rafał Maserak i Jan Kliment. Najpopularniejsi tancerze, którzy pojawili się w Tańcu z gwiazdami, to poza wyżej wymienionymi Stefano Terrazzino, Anna Głogowska, Tomasz Barański, Kamila Kajak i Agnieszka Kaczorowska.

Miłość w Tańcu z gwiazdami

Uczestnictwo w programie przyniosło niektórym także uczucie. Najbardziej znaną parą jest Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel, który poznali się podczas drugiej edycji, a już w 2008 roku wzięli ślub. Owocem udziału w programie był także związek Piotra Gąsowkiego i Anny Głogowskiej, którzy poznali się także podczas drugiej edycji programu. Piotr Gąsowski był wtedy uczestnikiem, a Anna Głogowska jego partnerką. W późniejszych edycjach obydwoje występowali także jako prowadzący program.

Więcej na styl.fm

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz