Pięć praktycznych porad dla młodych rodziców

Oczekując przyjścia na świat pierwszego dziecka, przed niedoświadczonymi, przyszłymi rodzicami stoi mnóstwo wyzwań, którym muszą podołać, by odpowiednio przygotować się na przyjście dziecka na świat. Muszą odpowiednio przygotować dom, zadbać o niezbędną wyprawkę, a także dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy na temat dbania o dziecko i jego wychowywania.

Wyprawka

Nim dziecko przyjdzie na świat, trzeba zaopatrzyć się w tak zwaną: „wyprawkę dla dziecka”. Jest to zbiór odpowiednich przedmiotów, które będą potrzebne po narodzinach malucha. Wewnątrz wyprawki powinny się znaleźć takie przedmioty, jak: ubranka, pieluchy, wózek, łóżeczko, kosmetyki, naczynia a także wiele innych, dlatego też odpowiednio wcześnie trzeba przygotować listę niezbędnych artykułów.

Ekspert sklepu z zabawkami hulahop.pl radzi, by przygotowując wyprawkę, stworzyć trzy różne listy: przedmioty do kupienia dla mamy, dla taty oraz wspólne. Dzięki temu dużo szybciej i sprawniej uda się skompletować wszystkie niezbędne akcesoria.

Wybór wózka

Wózek to jedno z najważniejszych akcesoriów dla niemowlaka. Zastanawiając się, jaki wózek dziecięcy wybrać, należy więc dobrze dopasować przedmiot do pory roku, upewnić się, że jest solidny i posiada wszystkie niezbędne zabezpieczenia chroniące dziecko przed zjawiskami pogodowymi. Dobrze jest przejrzeć ranking wózków, by wstępnie rozeznać się pośród produktów, które uznawane są za dobre, by wiedzieć, co powinno takowe akcesorium posiadać.

Ubranka

Nie należy kupować zbyt wielu ubrań przed narodzinami dziecka. Warto zaopatrzyć się w kilka sztuk spodenek, bluzeczek, skarpetek i śpioszków oraz dwie czapeczki – domową oraz cieplejszą na dwór. Większość zakupów ubraniowych lepiej jednak odłożyć na czas, kiedy dziecko przyjdzie już na świat i będzie można odpowiednio dopasować ich rozmiar. Warto również pamiętać, by zwracać szczególną uwagę na materiały, z których wyprodukowane zostały ubranka, by mieć pewność, że nie uczulą skóry dziecka.

Karmienie

W pierwszych miesiącach życia dziecko je bardzo często, ale niewielkie porcje pokarmu. Należy więc stale kontrolować częstotliwość przyjmowania pokarmów. Jeśli dziecko ulewa bądź zauważa się jego dziwne zachowanie i ma się podejrzenia, że jego waga jest nieprawidłowa, nie należy zwlekać. Trzeba od razu udać się do lekarza, by rozwiał wątpliwości. Być może maluch będzie potrzebował specjalnej diety, która pomoże mu odpowiednio przybrać na wadze.

Kosmetyki

Skóra małego dziecka nie jest w pełni rozwinięta, nie posiada odpowiedniej warstwy lipidowej, dlatego jest bardzo wrażliwa i narażona na uczulenia. Nie jest również w stanie odpowiednie ochronić dziecka, dlatego też niezwykle ważne jest, by korzystać jedynie z kosmetyków przeznaczonych dla noworodków, które pomogą odpowiednio zabezpieczyć skórę dziecka. Nie należy korzystać z produktów przeznaczonych dla dorosłych – mogą być w nich zawarte substancje, takie jak nadające zapach perfumy, które będą miały negatywny wpływ na zdrowie dziecka. To samo tyczy się płatków kosmetycznych oraz pałeczek do uszu.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz