Gdzie zamontować tablicę korkową?

Dawniej kojarzona była wyłącznie z miejscami publicznymi, gdzie służyła za główne źródło informacji. Później stosowana była w szkołach i urzędach, a obecnie całkowicie zmieniła swoje oblicze i trafiła do zwykłych domów czy biur firmowych. Dzisiaj chcemy skupić się na jej kilku odmiennych zastosowaniach, które być może wzbudzą Twoje zainteresowanie i zdecydujesz się na jedno z nich w swoim wnętrzu. Sprawdź, jak wiele w aranżacji pomieszczeń możesz zmienić za pomocą klasycznej tablicy korkowej, która oprócz swojej prostej budowy posiada wiele dodatkowych cech i zalet.

W kuchni

To jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całym domu, ponieważ to właśnie w kuchni przygotowywane są posiłki zarówno do szkoły, pracy, jak i przyrządzane wspólnie przez członków rodziny. To wyjątkowe miejsce, w którym zawsze tętni życie, dlatego jego wyposażenie powinno w zupełności odpowiadać potrzebom użytkowników. W tym celu radzimy zamontować w widocznym miejscu tablicę korkową, która po pierwsze powinna usprawnić podział obowiązków w domu, a także przypominać o harmonogramie tygodnia. Na powierzchni tablicy mogą zatem zawisnąć wszelkie plany zajęć dzieci, grafik pracowniczy czy też wszelkie inne zobowiązania, które czekają Was w najbliższym tygodniu.

To szczególnie pomocne dla rodziców, gdy przygotowują swoje pociechy do wyjścia do szkoły, a w międzyczasie mogą sprawdzić godziny ich zajęć, przyszłe zebrania rodziców czy też inne rzeczy do zrobienia w bliskiej przyszłości. Tablica korkowa może zatem stanowić poniekąd skarbnicę wiedzy dla wszystkich użytkowników, by mogli cały czas pamiętać o terminach i innych rzeczach, które muszą zostać zrobione. Ten niezwykle przydatny i prosty dodatek w kuchni sprawdza się znakomicie, ponieważ istnieje największe prawdopodobieństwo zauważenia małych kolorowych karteczek z hasłami.

Co więcej, możemy zaproponować także wieszanie na niej przepisów, które nagle zostaną przez Ciebie znalezione w internecie czy usłyszane w telewizji i spisane na kartkę. Wówczas zawsze można do nich wrócić, a wisieć mogą także podstawowe przepisy kulinarne, które przygotowywane są każdego dnia.

W sypialni

To miejsce natomiast powinno kojarzyć się głównie z odpoczynkiem, spokojem i intymnością, niezależnie od tego czy mówimy o sypialni rodziców, nastolatka czy dziecka. Wszędzie powinna panować przyjazna atmosfera, aby móc się tam w pełni zrelaksować. W tym przypadku tablica korkowa powinna sprawdzić się bardziej jako ramka na zdjęcia. W ten sposób możecie wywiesić na niej wszystkie fotografie zrobione dawniej i aktualnie, które mają dla Was szczególne znaczenie.

Więcej sentymentalności powinno właśnie pojawić się w sypialni, gdzie może nastać pora na głębsze myślenie i wspominanie cudownych chwil z bliskimi. W rezultacie przypięcie zdjęć można dokonać w dowolny fantazyjny sposób wraz z pokolorowaniem powierzchni korkowej. To już od Ciebie zależy jak udekorujesz swoją tablicę, a zamieszczone na niej zdjęcia można wymienić w każdej chwili lub ułożyć w zupełnie innym kształcie.

W biurze

I oczywiście ostatnim miejscem, gdzie nie może zabraknąć tablicy korkowej jest biuro zarówno to domowe, jak i oficjalne pomieszczenie w firmie. Wszędzie tam świetnie sprawdzi się korkowa powierzchnia, która posłuży również do przypinania najważniejszych terminów spotkań, ostatecznych dat zapłaty, wszelkich pomysłów na ostatnią chwilę, a także wiele innych motywów pracowniczych, które warto mimo wszystko zapisać na kartce, a niżeli załączyć w telefonie. Zdecydowanie zachęcamy do zastanowienia się nad montażem u siebie tablicy korkowej, która jak widać uniwersalnie wpasuje się w każdy kąt.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz