3 pomysły na imprezę firmową

Imprezy firmowe to doskonały sposób na scementowanie załogi i stworzenie zwartego, zgranego zespołu, który będzie fundamentem sukcesu. Jak stworzyć imprezę firmową, o której będą krążyć legendy? Zobacz 3 inspiracje tematyczne i zobacz, czy któraś Cię porwie.

1. Sportowa impreza, czyli niezły numer – startowy

Jeśli chcesz podsycać zdrową rywalizację i przełożyć ją na zabawę, zaproś pracowników na sportową rywalizację. To doskonały sposób na integrację w oparach sportowych emocji. Tutaj do wyboru jest wiele dyscyplin sportowych – od biegów, przez sporty drużynowe – siatkówkę, koszykówkę, bubble ball czy przeciąganie liny. Możesz też stworzyć firmowy wielobój – czyli festyn wyzwań nietypowych – w tym konkurencje quizowe, konkurs wiedzy branżowej, a także np. konkurs na najciekawsze firmowe śniadanie, hymn pochwalny (/pastisz) na szefa/współpracowników itp. itd.

Możliwości jest wiele – ważne, by połączyć zabawę, z nutką rywalizacji i integracji – efekt może przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania. A jeśli pomysł się sprawdzi, to może uda się zapoczątkować nową firmową tradycję – rywalizację o puchar prezesa.

Co może Ci się przydać? Aby upamiętnić sportowe emocje, warto wykonać personalizowane firmowe koszulki i numery startowe. Numery i koszulki mogą mieć dodatkowe dane – jak data i nazwa wydarzenia oraz imię/ksywka/powiedzonka danego zawodnika. Personalizowane koszulki mogą być ciekawą pamiątką z imprezy firmowej. Kreatywne koszulki mogą być także noszone przez pracowników na co dzień – przez co wieść o Twojej firmie samoistnie się rozniesie.

2. Firmowa impreza tematyczna

Impreza tematyczna to morze atrakcji, skupionych wokół wybranego tematu. Wybór tematu zależy od specyfiki firmy, planowanego efektu  i – oczywiście –  od preferencji organizatorów i uczestników. Jeśli Twoja firma przebojem zdobywa rynek, może odpowiednia będzie impreza w szalonym stylu disco. Jeśli w swoich szeregach masz dużo inteligentów z IT, pomyśl o tematycznej imprezie w piwnicznym stylu geeków i nerdów. Jeśli działasz w branży beauty, stwórz imprezę sobowtórów podszytą czerwonym dywanem. Poproś gości o przebranie się za wybranego celebrytę, nie zapomnij też o specjalnej ściance, konkursach i wykwintnej oprawie. A jeśli chcesz spojrzeć prawdzie w oczy (i pracujesz na Domaniewskiej), może po prostu party wysłanników Mordoru?  No i oczywiście superbohaterowie – Ci się super na każdej imprezie (choć i bez niej także). O tak pomysłów jest wiele, a liczba szalonych pomysłów – niemal nieograniczona.

Co może Ci się przydać? Oczywiście cel imprezy, poprzedzony riserczem w branży i upodobaniach zaproszonych. Nie zaszkodzi też szczypta szaleństwa, absurdu i – ogólnie pojętego – luzu. Potem możesz wydrukować tematyczne zaproszenia, imienne przepustki, elementy stroju i tematyczne wizytówki. Daj się ponieść!

3. Impreza firmowa pod patronatem leniwca

Czyli mówiąc w skrócie – ładne widoki, dużo spokoju przerywanego jedynie jadłem i napitkami. Ten rodzaj imprezy firmowej najlepiej sprawdza się w plenerze – w pięknych okolicznościach przyrody – najlepiej w małym odosobnieniu w górach, nad morzem lub jeziorem. Rozrywki oczywiście są wskazane, jednak nieśpiesznie, w odpowiednich dawkach, powoooooli! Jeśli już się porwiesz na program rozrywek,  to wybierz spokojne konkursy firmowe – kalambury, konkurs na najlepsze danie z grilla lub przyśpiewkę. Potem, stopniowo możecie przejść do karaoke, wieczornego konkursu talentów i wyboru króla i królowej parkietu.

Co może Ci się przydać? Duży zapas luzu, spokoju i otwartości na niespieszny nurt życia. Poza tym nie zapomnij o zaopatrzeniu gości w niezbędne przysmaki i napoje, by nie musieli nadmiernie się przemęczać. Przyda się dobra miejscówka – zapewniająca dużo spokoju, piękne widoki i tyle rozrywki, ile będą w stanie przyswoić (nic na siłę). Może to być górska chata, gospodarstwo agroturystyczne, ranczo lub lokalna winiarnia. Ale spokojnie – nie spiesz się z decyzją – powoli.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz