Jak wybrać odpowiednie opakowanie do przesyłki?

Bez względu na to, czy zajmujesz się sprzedażą wysyłkową, czy też pragniesz obdarować prezentem bliską Ci osobę, która mieszka poza granicami Twojego miasta, często stajesz przed nie lada wyzwaniem - jak wybrać odpowiednie opakowanie do przesyłki?

Dobrze dobrane i solidne opakowanie stanowi gwarancję tego, że nasza przesyłka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie. Czym więc należy się kierować? Przede wszystkim rodzajem wysyłanego przedmiotu, jego wymiarami oraz wagą. Innym ważnym aspektem, który daje nam gwarancję pomyślnego doręczenia paczki jest oczywiście rodzaj dostarczyciela - a w tej kwestii sprawdzona firma kurierska okazuje się być najlepszą ze wszystkich opcji. Które z rodzajów opakowań są najbardziej praktyczne oraz w jakich sytuacjach należy z nich korzystać?

Koperta kurierska

Jeśli musisz wysłać jakieś ważne dokumenty, najlepszym rozwiązaniem będzie koperta kurierska. Ten rodzaj opakowania wykonany został ze sztywnego tworzywa tekturowego, dzięki czemu Twoim papierom nie grozi żadne uszkodzenie. Ponadto taką kopertę można zamówić bezpośrednio u kuriera, oszczędzając jednocześnie czas, ale i niejednokrotnie pieniądze, gdyż większość firm posiada w ofercie ten rodzaj opakowania, nie naliczając dodatkowych kosztów.

Paczka kurierska

Jeżeli decydujesz się na wysyłkę przedmiotów, pierwszym krokiem powinno być ich zważenie. To z pewnością ułatwi dobranie właściwego opakowania. Dla znacznej części przedmiotów, których waga nie przekracza 31,5 kg, najlepszym, a zarazem najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie karton ze sztywnej tektury o regularnym kształcie. Zwróć jednak uwagę, aby nie był on uszkodzony oraz nie posiadał żadnych kodów czy naklejek.

Karton od producenta

Jeśli posiadasz sklep internetowy, a tym samym zajmujesz się sprzedażą produktów, które są już zapakowane w karton producenta, koniecznie skorzystaj ze specjalnego foliopaku. W celu pozyskania tego materiału, wystarczy poprosić kuriera o jego dostarczenie. Niezbędne jednak będzie zmierzenie wysyłanego przedmiotu, tak aby firma kurierska mogła dobrać właściwe opakowanie. Dzięki takiemu rozwiązaniu oryginalny kartonik nie ulegnie uszkodzeniu w wyniku działania wilgoci, Ty natomiast bez problemu umieścisz na foliopaku naklejkę z listem przewozowym. Koperta foliowa to również doskonały sposób na pakowanie odzieży i wszelkich, innych artykułów, odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Godnymi zaufania opakowaniami od lat dysponuje firma Sendello. Więcej o tym jak odpowiednio wybrac opakowanie dowiesz się w poradniku firmy - http://www.sendello.pl/strona/wyswietl/27/jak-zapakowac-paczke-dla-kuriera-poradnik .

opakowania do przesyłki

Paleta kurierska

W przypadku znacznie cięższych przesyłek, takich jak artykuły RTV oraz AGD lub przedmiotów przekraczających wagę 31,5 kg, warto zwrócić się do firmy kurierskiej, która udostępnia możliwość ich dostarczenia. W takiej sytuacji zamiast kartonów, wykorzystywane są specjalne palety. Musisz jednak pamiętać o starannym zapakowaniu artykułu, tak aby nie uległo żadnemu uszkodzeniu w trakcie transportu. Aby móc skorzystać z rozwiązania, jakim jest paleta, należy poinformować o tym kuriera, gdyż w sposobie odbioru tego typu paczki niezbędna będzie obecność specjalnego samochodu z windą.

Postaw na profesjonalistów

Właściwy dobór opakowania do przesyłki to połowa sukcesu, na drugą połowę pracuje firma kurierska, z usług której decydujesz się skorzystać. Profesjonalny kurier nie tylko będzie zważał na rodzaj dostarczanego przedmiotu, zachowując tym samym pełną ostrożność, ale także udzieli merytorycznej pomocy w kwestii jego bezpiecznego opakowania. Dzięki temu wysyłane przez Ciebie produkty dla klientów, bądź też prezenty dla przyjaciół i rodziny, dotrą pod wskazany adres - terminowo oraz w nienaruszonym stanie.

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz