Kto to jest broker?

Broker to osoba, której funkcja nie jest dobrze rozumiana przez społeczeństwo. W praktyce jego zadanie jest jednak dość proste. Mówimy tutaj bowiem o osobie działającej na rzecz swojego klienta, wykonującej na rynkach jego polecenia. Zazwyczaj jest to związane z inwestowaniem na giełdzie. Brokerem może być zwykła osoba fizyczna lub jakaś osoba prawna, czyli organizacja, na przykład dom maklerski.

Broker agent - świadczenie usługi

Działający na giełdach brokerzy to najczęściej brokerzy agencyjni. Ich praca polega na dokonywaniu handlu instrumentami finansowymi w taki sposób, by osoba zlecająca transakcje mogła na nich zarobić. Sposobów inwestowania na giełdach jest bardzo dużo i właśnie poruszanie się pomiędzy tymi opcjami ułatwia nam broker.

Najlepsza praca w finansach

Korzystanie z usług brokera staje się w zasadzie nieodzowne, kiedy decydujemy się na inwestowanie. Broker pojawia się zawsze, chociaż nie zawsze widać go bezpośrednio. Na przykład klienci banków często korzystają z usług banku w celu dokonywania transakcji, a bank z kolei korzysta z usług zewnętrznej firmy maklerskiej, gdzie pracują brokerzy wykonujący takie zlecenia. Bycie brokerem agencyjnym polega na tym, że inwestuje się pieniądze swojego klienta, nie swoje. Działanie brokera są nakierowane na uzyskiwanie zysku, ale możliwe jest oczywiście, że się to nie uda. W takim przypadku broker i tak zarabia, ponieważ jego wynagrodzeniem jest ułamek sumy każdej transakcji.

Oprócz brokerów agencyjnych pojawiają się brokerzy-dealerzy. Ten typ brokerów inwestuje również własne pieniądze oprócz pieniędzy klienta i często uważani są oni za lepszy wybór. W rzeczywistości trzeba tutaj uważać, ponieważ nastawienie na niewielkie zyski przy częstych transakcjach spowoduje, że małe zyski od czasu do czasu będą jeszcze mniejsze, a małe straty okażą się znacznie większe przez prowizje.

Oferty pracy w finansach i rachunkowości - broker i nformacyjny i dyskontujący

Każdy może zostać własnym brokerem, ale mądre inwestowanie to praca na cały etat. Dlatego często korzysta się z brokerów informacji, którzy zbierają i analizują informacje, po czym sprzedają ich wyniki. Z usług takich brokerów korzystają brokerzy dyskontujący, którzy sami nie prowadzą analiz tylko na podstawie ustalonej przez siebie czy ich klientów polityki dokonują transakcji z uwzględnieniem uzyskanych danych. W agencjach maklerskich ci brokerzy się uzupełniają.

Oferty pracy w finansach i bankowości - makler a broker

Makler i broker to w zasadzie to samo i różnicą jest tylko to, że makler to pojecie częściej łączone z giełdą, a broker może być też brokerem chociażby ubezpieczeń.

Dowiedz się więcej  i wejdź na stronę http://gieldacv.pl/. Daj szansę swoim umiejętnościom i zostaw swoje CV.

 

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz