Skuteczne oczyszczanie skóry

Szara cera pełna niedoskonałości to, bardzo często, efekt długofalowych zaniedbań w podstawowej pielęgnacji. Oczyszczanie skóry to pierwszy i absolutnie podstawowy etap w codziennym dbaniu o kondycję cery, którego nie można zaniedbywać.

Za słabe i niestaranne oczyszczanie skóry

Każdego dnia nasza skóra poci się, wydziela sebum, osiadają na niej zanieczyszczenia, zbiera się martwy naskórek, pyłki i kurz. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie oczyszczanie skóry, jej kondycja szybko podupadnie, a cera stanie się szara, zanieczyszczona i pełna niemiłych niespodzianek w postaci zaskórników i wyprysków.

Zbyt niestaranne lub nieregularne oczyszczanie skóry twarzy prowadzi do nagromadzenia zanieczyszczeń, zatkania porów i mieszków włosowych, a to w krótkim tempie może doprowadzić do nieestetycznego przetłuszczania cery i do powstawania zmian skórnych. Ekspert sklepu Amfora.pl radzi, by uczynić z wieczornego mycia i oczyszczania twarzy swojego rodzaju rytuał. Ta rada dotyczy nie tylko kobiet (choć ich w szczególności z uwagi na konieczność usuwania zanieczyszczeń i makijażu ze skóry), ale również mężczyzn. Po całym dniu, przed pójściem spać konieczne jest oczyszczenie skóry. Można to zrobić przy pomocy wielu różnych preparatów – żelu do mycia twarzy, płynu micelarnego, pianki myjącej czy toniku. Najlepiej sięgnąć zarówno po preparat do użycia z wodą (na przykład po żel) oraz po delikatny tonik, hydrolat lub płyn micelarny.

Oczyszczanie zbyt intensywne

Choć wydawać by się mogło, że nie da się skóry oczyścić za bardzo, to w rzeczywistości bywa wprost przeciwnie. Jeśli sięgamy po agresywne kosmetyki o drażniącym składzie (na przykład z alkoholem), możemy zanadto podrażnić skórę, przesuszyć ją, a to wpłynie na nadprodukcję sebum i jej jeszcze większe przetłuszczanie się.

Kluczem do sukcesu jest sięganie po odpowiednie kosmetyki do mycia i oczyszczania cery. Jednym z lepszych rozwiązań będzie dobry żel do mycia twarzy. Ranking żeli do mycia twarzy otwierają delikatne żele, które nie zawierają mydła i które nie wysuszają skóry. Alternatywą są pianki do mycia twarzy.

Nie tylko mycie skóry zapewnia cerze świeżość

Regularne złuszczanie martwego naskórka to kolejny krok do sukcesu w pielęgnacji skóry. Można to czynić na wiele sposobów, ale najpopularniejsze w użyciu są peelingi mechaniczne i peelingi enzymatyczne. Peeling mechaniczny można kupić w drogerii lub wykonać samodzielnie (na przykład z drobnego cukru i miodu), ale nie powinno się go stosować, jeśli mamy cerę wrażliwą, z aktywnymi zmianami trądzikowymi lub cerę naczynkową. Silne pocieranie peelingiem mechanicznym może podrażnić skórę, dlatego wiele osób chętnie sięga po peeling enzymatyczny. Ranking peelingów enzymatycznych pokazuje, że dużą popularnością cieszą się kosmetyki z kwasami, które działają złuszczająco, przeciwtrądzikowo i przeciwstarzeniowo.

Peeling to jeszcze nie wszystko, co można dodatkowo zrobić dla zanieczyszczonej skóry. Metodą, po którą warto sięgnąć, by skutecznie oczyścić cerę, jest stosowanie masek oczyszczających z glinką. To absolutny hit kosmetyczny i coraz więcej firm posiada w swoim asortymencie maseczki z glinką oraz maseczki peel off, które po użyciu zdejmuje się z twarzy, co dodatkowo może oczyszczać pory skóry. Preparaty tego typu warto stosować regularnie – mniej więcej raz w tygodniu, by zauważyć efekty.

Czysta skóra zyskuje o wiele lepszy koloryt, staje się bardziej równa, gładka i miękka. Znikają drobne niedoskonałości i cera nieco mniej się przetłuszcza. To wszystko zaczyna się na etapie tak podstawowym, jak mycie twarzy – dobrze dobrany żel, płyn micelarny i tonik sprawiają, że skóra nie jest podrażniana zbyt silnymi detergentami, a mimo wszystko usuwane są z niej wszelkie zanieczyszczenia i martwy naskórek, a to zdecydowanie ułatwia dalszą pielęgnację i ewentualny makijaż.  

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz