Kubki termiczne – rodzaje, cechy najlepszych modeli

Podczas pieszych wędrówek, wypadów na rowerze czy po prostu w drodze do pracy czy szkoły często istnieje potrzeba spożycia ciepłego lub zimnego napoju, w zależności od pory roku. Aby było to możliwe, można zaopatrzyć się w praktyczny kubek termiczny. Jest on o wiele poręczniejszy niż tradycyjny termos turystyczny, zwłaszcza ze względu na łatwość napicia się z tego rodzaju produktu. Co warto wiedzieć o kubkach termicznych?

Kubki termiczne mają przede wszystkim utrzymać stałą temperaturę danego napoju. Dzięki czemu sprawdzają się zarówno w lecie, jak i w zimie. Można je schować do plecaka, wrzucić do torby czy przechowywać w samochodzie. Świetnie sprawdzą się jako produkt dla miłośników turystyki pieszej, rowerzystów, biwakowiczów, ale i nie tylko. Kubki termiczne są też chętnie używane na co dzień, np. w drodze do pracy. Mogą mieć bardzo różnorodny design, od prostych, jednokolorowych modeli po takie z ciekawymi napisami czy nawet pięknie ozdobione kwiatami lub innymi motywami.

Rodzaje kubków termicznych

Trudno jednoznacznie określić, który kubek termiczny jest najlepszy. Obecnie producenci oferują bardzo różne modele, wykonane z odmiennych materiałów. Jedne są lżejsze, inne cięższe, większe lub mniejsze, ale główne zadanie pozostaje bez zmian – kubki termiczne mają w sposób szczelny przechowywać napoje i gwarantować ich odpowiednią temperaturę. Jakie rodzaje kubków termicznych można znaleźć w sklepach?

  1. Kubki plastikowe – najbardziej popularne ze względu na niską cenę i lekkość. Świetnie też sprawdzą się jako wyroby dla dzieci. Mogą mieć uchwyt i być bardzo kolorowe. Wady takich kubków to przede wszystkim ich niezbyt solidna konstrukcja oraz specyficzny zapach.
  2. Kubki stalowe – o wiele bardziej wytrzymałe od plastikowych, dłużej też utrzymują temperaturę napoju. Są obojętne chemicznie, więc po kontakcie z gorącą cieczą nie wydzielą żadnych szkodliwych dla zdrowia substancji. Kubki termiczne stalowe mają jednak tę wadę, że są dość ciężkie.
  3. Kubki z tritanu – to produkty z nowoczesnego tworzywa, które jest nie tylko lekkie, ale i bardzo solidne. Podobnie jak stal nie wydziela żadnych szkodliwych związków. Kubki termiczne z tritanu są też odporne na promieniowanie i nie wchłaniają zapachów.
  4. Kubki porcelanowe – takie termokubki to dobre rozwiązanie jedynie do domu czy do pracy. Mogą ulec stłuczeniu, a do tego są dość ciężkie. Jednak ich zaletą jest bardzo atrakcyjny design.

Jaki powinien być dobry kubek termiczny?

Kubki termiczne, skoro mają przechowywać napoje, powinny być przede wszystkim szczelne. To podstawowa kwestia przy wyborze tego rodzaju produktów. Dobry kubek powinien być także wyposażony w specjalny system blokujący, który zapewni ochronę przed przypadkowym otworzeniem kubka, np. w torbie. Kubek termiczny powinien też się łatwo otwierać, najlepiej jedną ręką, mieć neutralny zapach i łatwo się czyścić. Im będzie też dłużej utrzymywał ciepło, tym lepiej, bowiem napój starczy na dłużej.

Aktywność outdoorowa jest ściśle związana z odpowiednim wyposażeniem. W przypadku wędrówek, biwaków czy jazdy na rowerze przyda się dobry produkt do przechowania ciepłego lub chłodnego płynu. W takiej sytuacji bardzo praktyczny może okazać się kubek termiczny. Nie tylko sprawdzi się podczas uprawiania sportu, ale i np. w drodze do pracy czy szkoły. Warto wybierać wyroby o 100% szczelności, łatwe w otwieraniu, bezpieczne dla zdrowia i estetyczne, bowiem tylko takie kubki termiczne spełnią swoją rolę i będą chętnie użytkowane.

Ułatwić zakup kubka termicznego może specjalnie przygotowany ranking kubków termicznych.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz