Inwestycja w tańsze waluty – poradnik dla przedsiębiorcy

Współczesne przedsiębiorstwa obawiają się widma kryzysu i starają się szukać oszczędności, optymalizacji kosztów oraz pewnych inwestycji, które zaowocują wysoką skalą zwrotu. Obecnie coraz bardziej popularne stają się usługi kantorów internetowych, dzięki którym wymiana walut staje się bardziej opłacalna, a zagraniczne inwestycje przynoszą większe zyski. Jak działają e-kantory?

Geneza kantorów internetowych

Kantory internetowe zawładnęły rynkiem wymiany walut w naszym kraju. Niewątpliwie to dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii sprawił, że serwisy oferujące korzystne kursy wymiany walut i niski spread miały szansę odnieść tak duży sukces. Ważnym czynnikiem warunkującym rozwój e-kantorów były także korzystne zmiany w polskim prawie, zwłaszcza po 2011 roku, kiedy zaczęły obowiązywać nowe przepisy tzw. ustawy antyspreadowej. To właśnie wówczas pojawiły się serwisy takie jak internetowy kantor Fritz Exchange, które skierowały swoje usługi nie tylko do klientów indywidualnych, chcących opłacać raty kredytów walutowych w zdecydowanie niższej formie, ale również otworzyły się na przedsiębiorców (np. zajmujących się inwestycjami zagranicznymi).

Jak działają kantory internetowe?

Kantory internetowe wygrywają z kantorami tradycyjnymi oraz bankami na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim – niski spread gwarantuje bardzo korzystne kursy walut, nawet o 8% niższe niż w stacjonarnych oddziałach. E-kantory są także niezwykle wygodne – oferują swoje usługi przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pieniądze wymienia się bezgotówkowo, co w przypadku przedsiębiorstw obsługującymi duże transakcje walutowe jest niezwykle istotne – znika ryzyko, a cała procedura jest zdecydowanie bardziej bezpieczna. Bezpieczeństwo transakcji zagwarantowane jest także na poziomie informatycznym – serwisy oferujące wymianę walut przez internet zapewniają szyfrowane połączenia, a polityka ochrony danych osobowych zapewnia, że informacje o klientach oraz podmiotach korzystających z usług e-kantorów są poufne. Tak właśnie działa internetowy kantor Fritz Exchange, który jest jednym z liderów rynku – dzięki 20-letniemu doświadczeniu, jakie stoi za marką Fritz Group będącą pomysłodawcą innowacyjnego rozwiązania, jakim jest kantor automatyczny.

Dodatkowe korzyści dla przedsiębiorców

E-kantory kierują swoją ofertę do różnych grup klientów, ale przedsiębiorcy wykonujący duże transakcje (np. powyżej 10 tysięcy euro) mogą negocjować warunki i korzystać z jeszcze niższych kursów. Z taką ofertą wychodzi do klientów np. kantor Fritz Exchange, który dodatkowo posiada także doświadczonych doradców służących pomocą przedsiębiorcom. Dużym atutem jest też szybkość transakcji – ponad 90% obsługiwanych jest w ciągu 15 minut. Kantor współpracuje z ekspertami, wśród których znaleźć można doświadczonych dealerów walutowych posiadających aktualne informacje dotyczące sytuacji na rynku walut, doradców ds. rynków finansowych oraz specjalistów z biura obsługi klienta.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również
Komentarze (0)
Zostaw komentarz